EN

28.12.2021, 14:54 Wersja do druku

Warszawa. Multimedialny show o Marii Skłodowskiej-Curie prosto z Kalifornii po raz pierwszy w Polsce

Zdobywcy Nagrody Nobla, Maria i Piotr Curie żyli dla nauki, ale kochali ponad życie. To właśnie o tym opowiedzą reżyser Bryan Reynolds i choreografka Jessica Dunn w multimedialnym show o parze, która zmieniła kurs historii. Przedstawienie zawita do Polski po raz pierwszy - 5 i 6 stycznia będzie można obejrzeć je w warszawskim Teatrze Studio.

fot. mat. organizatora

Curie, Curie łączy nowe intermedialne technologie teatralne z żywymi ciałami w multimedialnym (taniec, muzyka i wideo) przedstawieniu o cudownie romantycznym i zagorzale naukowym życiu podwójnej zdobywczyni Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie, odkrywczyni radioaktywności i wojowniczki dla ludzkości. 

Dzięki show doświadczycie intensyfikacji, ekspansji i rozkwitu Marii pośród rozległych zawiłości naszego świata, napędzanych jej niezmierną determinacją połączoną z synergiczną pasją i miłością dzieloną z jej mężem i współpracownikiem, Piotrem. 

Maria i Piotr zmienili kurs historii. Nie tylko dla ludzkości, ale i dla świata. Pozwól się zainspirować nadzwyczajną mocą Curie, Curie!

Trwające 50 minut przedstawienie będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce już 5 i 6 stycznia. Spektakl o Marii Skłodowskiej-Curie zostanie wystawiony w Teatrze Studio w mieście, w którym urodziła się Noblistka - w Warszawie. Bilety w cenie 20 zł są dostępne na stronie bilety.teatrstudio.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne