EN

16.10.2020, 16:43 Wersja do druku

Warszawa. Mockument „Hallo Syrena, czyli premiera się odbędzie” na jubileusz Teatru Syrena

Na kanale YouTube stołecznego Teatru Syrena można obejrzeć mockument „Hallo Syrena, czyli premiera się odbędzie”, który zrealizowano z okazji jubileuszu 75-lecia warszawskiego teatru. We foyer teatru dostępna jest też wystawa „Artyści Syreny. Od 20-lecia do roku 20-go”.

"Zapraszamy do obejrzenia mockumentu (fikcyjnej opowieści udającej film dokumentalny) o przygotowaniu spektaklu z okazji 75-lecia Teatru Syrena. Podczas prób do jubileuszowego spektaklu jeden z aktorów zostaje zamordowany. Podejrzanych jest wielu, ale to widzowie, oglądając film na platformie YouTube, zdecydują o zakończeniu opowieści, wybierając jedną z kilku ścieżek przygotowanych przez twórców" - czytamy w przesłanej przez Teatr Syrena informacji o "kryminale z przymrużeniem oka".

Do końca października, w teatralnym foyer, można bezpłatnie oglądać wystawę Artyści Syreny. Od 20-lecia do roku 20-go (unikalne zdjęcia z archiwum Teatru Syrena oraz ze zbiorów Romana Dziewońskiego, czyli historia Teatru Syrena w pigułce).

Film "Hallo Syrena, czyli premiera się odbędzie" zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura w sieci", którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne