EN
2.03.2022, 16:21 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: Ogłoszono wyniki naboru do programu „Taniec”

Znamy wyniki naboru do programu „Taniec”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał: 1 mln 744 tys. 400 zł na dofinansowanie 26 projektów. Odwołania można składać do 12 marca - poinformowano w środę na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Inne aktualności

Jak wyjaśniono, "celem programu jest wspieranie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w tańcu – zarówno przedsięwzięć kultywujących tradycję i nawiązujących do najwybitniejszych osiągnięć tańca, jak i projektów skoncentrowanych na kreowaniu nowych wartości, nastawionych na dyskurs o współczesnej rzeczywistości i poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji artystycznej".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał 26 projektom dotacje w ramach programu "Taniec". Budżet programu wynosi 1 mln 744 tys. 400 zł.

Największe dofinansowanie w wysokości 140 tys. zł otrzymał Balet Dworski Cracovia Danza na 23. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza. Najniższą dotację - 18 tys. zł - przyznano katowickiemu Stowarzyszeniu Living Space Theatre na realizację zadania pt. "W poszukiwaniu Nowej Czystej Formy".

Towarzystwo Poligrodzianie z Poznania otrzymali dofinansowanie w trybie dwuletnim (na lata 2022 i 2023) na organizację 15. i 16. Festiwalu Sztuki Ludowej.

"W przypadku, jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów - przysługuje możliwość złożenia odwołania" - napisano na stronie MKiDN. Wyjaśniono, że odwołania należy składać do 12 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne