EN

24.02.2022, 13:40 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: ogłoszono wyniki naboru do programu „Infrastruktura kultury”

Inne aktualności

Ogłoszono wyniki naboru do programu "Infrastruktura kultury". Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w wysokości 32 mln 830 tys. 500 zł na dofinansowanie 128 projektów - poinformowano w czwartek na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Jak wyjaśniono, "celem programu jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał dotacje w ramach programu "Infrastruktura kultury" w wysokości 32 mln 830 tys. 500 zł. Wśród 128 beneficjentów najwyższe dofinansowanie w wysokości 650 tys. zł otrzymały warszawska Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych "Atut" na trzeci etap wyposażenia sceny mobilnej Teatru Kamienica i znajdujące się w fazie organizacji Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu na realizację zadania pn. "Utworzenie centrum muzealno-edukacyjnego. Remont i adaptacja budynku na potrzeby działalności muzeum w Orzyszu - etap II".

Najniższe dotacje w wysokości 20 tys. każda przyznano Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie na "wyposażenie sali prób Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie w nowe instrumenty muzyczne i meble" oraz Stowarzyszeniu Kuźniczy Krąg na realizację zadania "Niech gra... Suchedniowska Orkiestra Dęta".

Trzynastu beneficjentów otrzymało dotacje na lata 2022 i 2023, a trzem - Gminie Bukowsko, Fundacji Instytut Państwa i Prawa w Nowym Sączu oraz warszawskiej Fundacji Dziedzictwa Rzeczypospolitej - przyznano dofinansowanie w trybie trzyletnim (2022-2024).

"W przypadku, jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów - przysługuje możliwość złożenia odwołania" - napisano na stronie MKiDN. Wyjaśniono, że odwołania należy składać do 5 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne