EN

2.03.2022, 16:41 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: Ogłoszono wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”

Ogłoszono wyniki naboru do programu „Ballady i romanse”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 3 mln 400 tys. zł na dofinansowanie 108 projektów - poinformowano w środę na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Inne aktualności

Jak wyjaśniono, "celem programu jest przypomnienie znaczenia pierwszego wydania Mickiewiczowskich +Ballad i romansów+ poprzez współczesne działania artystyczne, inspirowane tą publikacją oraz ukazanie jej wpływu na rozwój idei romantycznej w Polsce i Europie".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał dotacje w ramach programu "Ballady i romanse" w wysokości 3 mln 400 tys. zł. Wśród 108 beneficjentów najwyższe dofinansowanie w wysokości 64 tys. zł przyznano Zakładowi Narodowemu im. Ossolińskich na organizację wystawy "Ballada o pewnym poecie i jego wileńskim wydawcy" w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu oraz Opolskiemu Teatrowi Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki na realizację zadania pt. "Niektóre ballady i jakieś romanse Adama Mickiewicza".

Najniższe dotacje w wysokości 10 tys. zł przyznano 12 beneficjentom. Otrzymały je, m.in.: Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu, Gminna Bibliotek Publiczna w Jabłoniu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Ośrodek Kultury "Arsus" w dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu, Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" i Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Manowce w Dorposzu Szlacheckim.

"W przypadku, jeśli złożony przez wnioskodawcę projekt nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 punktów - przysługuje możliwość złożenia odwołania" - napisano na stronie MKiDN. Wyjaśniono, że odwołania należy składać do 12 marca za pośrednictwem systemu EBOI.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne