EN
10.03.2022, 15:08 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: 102 młodych artystów otrzymało stypendia w XIX odsłonie Programu „Młoda Polska”

102 młodych artystów decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało stypendia w XIX odsłonie Programu „Młoda Polska” - poinformowało MKiDN. Stypendia mają umożliwić wyróżnionym dalszy rozwój i zdobywanie kolejnych osiągnięć w karierze artystycznej - wskazano.

Na stronie resortu kultury podano, że stypendia zostały przyznane w czterech kategoriach – film, muzyka, sztuki wizualne i taniec. "Mają umożliwić wyróżnionym dalszy rozwój i zdobywanie kolejnych osiągnięć w karierze artystycznej" - napisano.

Poinformowano, że do programu złożono 821 wniosków. "W 127 wnioskach stwierdzono błędy formalne, co uniemożliwiło ich rozpatrywanie pod względem merytorycznym. Komisja oceniła 694 wnioski" - przekazano.

Program "Młoda Polska" przeznaczony jest dla artystów do 35. roku życia, wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych dziedzinach. Środki ze stypendium mogą być przeznaczone na realizację konkretnych projektów artystycznych, studia i pobyty twórcze za granicą, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy twórczej. Od 2004 roku, czyli od początku istnienia programu, stypendium otrzymały 1 522 osoby. Operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury.

Lista laureatów jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/web/kultura/znamy-laureatow-programu-mloda-polska-na-rok-2022.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne