02.03.2021, 16:44 Wersja do druku

Warszawa. Marzec w Teatrze Kępa

mat. teatru

Prom Kultury Saska Kępa w swojej ofercie na marzec przygotował trzy spektakle teatralne dostępna na żywo i online - w tym dwie premiery:

07.03. (niedziela) oraz 08.03. (poniedziałek)
19:00 TEATR KĘPA: „Freda i Zuza On-Line” – PREMIERA

Autorka – Meggie W. Wrightt, reżyserka – Magdalena Wołłejko, producent – Joanna Cywińska

Występują: Lucyna Malec, Magdalena Wołłejko, a także online: Tomasz Stockinger, Paweł Wawrzecki, Jolanta Wołłejko, Elżbieta Zającówna, Marek Siudym, Lesław Żurek.

Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza – nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa!

A w tle Mateusz – sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz – sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, szalona i pełna niespodzianek, a może nawet miłości. Zabawne postacie, tryskające humorem dialogi, to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. Jej wcześniejsza sztuka „Klub Hipochondryków” stała się spektaklem kultowym i przez kilkanaście lat nie schodziła ze scen teatralnych w całej Polsce.

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

/ na miejscu – 50 zł/
/ online – 35 zł/

13.03. (sobota)
18.00 TEATR KĘPA: „Loretta” Teatr Parabuch
Reżyseria: Ryszard Jakubisiak
Występują: Edyta Mika-Kazimierczak, Anna Winkler, Sebastian Lachocki, Mateusz Talma

Gdzieś w Ameryce, w prowincjonalnym motelu tytułowa Loretta usiłuje wyzwolić się z dotychczasowego nieudanego życia.

Spektakl dla widzów dorosłych.

/ na miejscu – 20 zł /

29.03.(poniedziałek)
19:00 TEATR KĘPA: „Ławeczka w słońcu” Ron Clark – PREMIERA

Reżyseria – Dariusz Taraszkiewicz, scenografia – Katarzyna Gabrat-Szymańska, muzyka – Jacek Zamecki, choreografia – Janja Lesar

Występują: Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski, Wojciech Wysocki

„Ławeczka w słońcu” Rona Clarka w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral to dramat, który choć rozgrywa się w pensjonacie dla seniorów, nie ma nic wspólnego z lirycznym podsumowaniem. Przeciwnie – jest obfitującą w zabawne puenty, radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania.

/ na miejscu – 50 zł /
/ online – 25 zł /

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne