EN

12.05.2021, 08:05 Wersja do druku

Warszawa. Maria Peszek w czerwcu w STUDIO teatrgalerii

Autorka mocnych, bezkompromisowych i przejmujących tekstów. Wyrazicielka postaw i systemu wartości sporej grupy Polaków i Polek. Maria Peszek. Koncert w ramach trasy „Sorry Polsko Super Tour” inicjalnie zaplanowany na grudzień odbędzie się 22 czerwca w STUDIO teatrgalerii.

fot. mat. teatru

Maria Peszek wystąpi na Dużej Scenie STUDIO teatrgalerii w Warszawie w czerwcu. Koncert stanowi kontynuację rozpoczętej w 2020 roku „SORRY POLSKO SUPER TOUR”. Przerwana trasa będzie kontynuowana w 2021 roku a koncert w STUDIO teatrgalerii będzie jednym z pierwszych po wymuszonej przerwie. Wokalistce towarzyszyć będzie SUPER BAND. To trio fantastycznych, grających z Marią na stałe muzyków: Kamil Pater, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński.

Nie mogę się doczekać koncertu w STUDIO. To dla mnie miejsce wyjątkowe. To tutaj zaczęła się moja artystyczna droga. Jako aktorka grałam na tej scenie przez dziesięć niesamowitych lat. Ten koncert będzie szczególny także dlatego, że tak bardzo wytęskniony. Rozłąka z żywą publicznością była dla nas wielkim wyzwaniem. Nie wiem, jak uda się zmieścić te wszystkie emocje ale wiem na pewno, że będzie to wyjątkowy wieczór. Czekamy na Państwa w teatrze. Wbrew niepokojom, lękom, ciemności, wbrew wszystkiemu, będziemy razem tańczyć i śpiewać. Będziemy robić to, co razem umiemy najlepiej: krzyczeć im ciemniej wkoło tym głośniej - zachęca Maria Peszek.

Maria Peszek, wokalistka, autorka tekstów, performerka i aktorka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem czy Krystianem Lupą. Była aktorka Teatru STUDIO w Warszawie.

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała cztery albumy solowe: „miasto mania” (2005), „ maria Awaria”(2008), „Jezus Maria Peszek”(2012), „Karabin”(2016). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem. Co uczyniło z Marii Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Określana jako „koncertowe zwierzę” zagrała ponad 400 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Laureatka prestiżowych nagród między innymi: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Wokalistka jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy, potrafi uderzać słowem i chce zwracać uwagę na sytuacje, do których nie każdy ma odwagę zbliżać się ze strony czysto artystycznej. Bezpośredniość Marii Peszek jest od lat jej największym atutem, stąd potrzeba egzystowania z jej piosenkami bywa silna szczególnie podczas koncertów.

Publiczność STUDIO teatrgalerii i fani artystki będą mieli okazję zobaczyć koncert Marii Peszek już 22 czerwca o godz. 19.00 (wtorek).

Bilety: 150 zł

UWAGA: Organizator informuje, że bilety zakupione na koncert w poprzednim terminie zachowują ważność na koncert w dniu 22 czerwca.

STUDIO teatrgaleria

Plac Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej), Warszawa

teatrstudio.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne