EN
11.02.2022, 11:16 Wersja do druku

Warszawa. „Małżeństwo do poprawki” na VOD na Walentynki

„Małżeństwo do poprawki” w reżyserii Andrzeja Nejmana to hit Teatru Kwadrat ostatniej jesieni. Ta znakomita komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie pojawi się w ofercie platformy VOD Teatru Kwadrat specjalnie na walentynki w dniach 11-14 lutego.

fot. mat. teatru

Sztuka na VOD  to idealna propozycja na walentynkowy wieczór lub weekend spędzony w domowym zaciszu. To także jedna z tych rzadkich w obecnych czasach okazji, by spotkać się niemalże osobiście z twórczością warszawskiego Teatru Kwadrat i jego wspaniałymi aktorami Pawłem Małaszyńskim, Agnieszką Sienkiewicz, Andrzejem Andrzejewskim oraz Iloną Chojnowską.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia „Małżeństwa do poprawki” na VOD. Bilety do nabycia na teatrkwadratonline.pl.

Thomas jest  wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25. latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód.  Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny Marcus i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.

Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.

Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego wskazującym na sukces staraniom przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomina sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…

Oferta dostępna na www.teatrkwadratonline.pl od 11 do 14 lutego do godz. 23.59. Czas na obejrzenie spektaklu - 24h od momentu zakupu.

Źródło:

Materiał nadesłany