EN
9.08.2021, 18:41 Wersja do druku

Warszawa. "Mały Syrenek" - premiera Wędrownego Laboratorium Snów, Legend i Baśni

mat. teatru

Wędrowne Laboratorium Snów, Legend I Baśni ma zaszczyt zaprosić na premierę niezwykłego spektaklu "Mały Syrenek". Już 15.08.2021 o godzinie 14:00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym widzowie będą mogli przenieść się w przyszłość i sprawdzić jak żyje się w...Warszawie postapokaliptycznej, a także skąd wziął się wirus, który opanował nie tylko rzeczywistość, ale też sny, legendy i baśnie.

Kolejne fale wirusa atakują także świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Postaci z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor - Marzenna Świrska-Wnerwińska. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani Marzenna postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest…syrenkiem.

Spektakl Wędrownego Laboratorium Snów, Legend i Baśni pt. "Mały Syrenek" to opowieść, inspirowana snami podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej, biorących udział w warsztatach baśnioterapeutycznych realizowanych przez Dagnę Ślepowrońską. Za scenariusz i reżyserię powstałego w ramach projektu spektaklu odpowiada Michał Walczak. Błyskotliwe teksty Walczaka obrazują stan dziecięcej wyobraźni, opanowanej przez pandemię. Każdy pokaz to nowa historia, eksploatująca sny, legendy i baśnie snute przez samych widzów, ponieważ spektakl obfituje w improwizacje słowne z publicznością.

Mobilny i interaktywny spektakl jeszcze w tym roku będzie można oglądać w salach i na dziedzińcach, typowych i nietypowych miejsc Warszawy.

Premiera już 15.08.2021 o godzinie 14:00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym! Laboratorium pojawia się i znika.

Kolejne kroki Wędrownego Laboratorium Legend, Snów i Baśni możecie śledzić. Tutaj gdzie pojawiać będą się informacje o pozostałych lokalizacjach spektaklu.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie “Konkluzja”
Inwazja Klaunów
Praski Teatr Lalek
Warszawski Cyrk Magii i Ściemy
Miejsce spotkań Warszawa
scenariusz i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Andrzej Izdebski
obsada: Anna Domalewska, Agnieszka Makowska, Kamila Boruta, Konrad Marszałek
kostiumy, scenografia, lalki multimedialne: Aleksandra “Rurz” Olszewska, “Skucha”, Konrad “Kony” Czarkowski

Projekt współfinansowany jest ze środków m. st Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne