EN

17.05.2021, 12:21 Wersja do druku

Warszawa. Maj w Teatrze Kępa

W tym tygodniu w PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się spektakl „Freda i Zuza” do obejrzenia online, a od niedzieli widzowie będą mogli oglądać spektakle na miejscu. 

fot. mat. organizatora

20 maja (czwartek)

19.00 TEATR KĘPA: „Freda i Zuza” – spektakl online

Autorka – Meggie W. Wrightt, reżyseria – Magdalena Wołłejko, scenografia – Wojciech Stefaniak, muzyka – Marcin Piękos, producent – Joanna Cywińska

Występują: Lucyna Malec, Magdalena Wołłejko

Gościnnie online: Tomasz Stockinger, Paweł Wawrzecki, Jolanta Wołłejko, Elżbieta Zającówna, Marek Siudym, Lesław Żurek

Wyobraź sobie, co może się wydarzyć, kiedy Freda i Zuza – nie pierwszej już młodości artystki, odkrywają internet. Wyobraź sobie, jakie przygody może sprowokować ich nagła i nieoczekiwana fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi! A teraz wyobraź sobie, że te technologiczne „ekspertki” postanawiają założyć internetowy poradnik dla kobiet. Ach, jaka piękna katastrofa!

A w tle Mateusz – sąsiad z piętra wyżej szukający swojego niesfornego kota, Tomasz – sąsiad z piętra niżej ślący kwiaty i biżuty, Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, szalona i pełna niespodzianek, a może nawet miłości. Zabawne postacie, tryskające humorem dialogi, to podstawa dobrej komedii, której autorką jest Meggie W. Wrightt. Jej wcześniejsza sztuka „Klub Hipochondryków” stała się spektaklem kultowym i przez kilkanaście lat nie schodziła ze scen teatralnych w całej Polsce.

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

Recenzje widzów spektaklu „Freda i Zuza” na portalu ewejściówki:

Dowcipny tekst z aktualnymi nawiązaniami do rzeczywistości, co pozwala widzowi czuć się jak obserwator/komentator zjawisk z bliskiego sąsiedztwa. Doskonała gra obu Pań, które niejako bawiąc się tekstem uwiarygadniają postacie. Spektakl obejrzany w Dzień Kobiet był najlepszym prezentem tego dnia.

Wspaniały tekst. Dowcipny. Gra aktorek porywająca. Doskonały duet.

Świetny spektakl. Bardzo się cieszę, że mogłam go obejrzeć w domu ponieważ jestem w izolacji. Fajny scenariusz, reżyseria i gra aktorów. Trochę humoru w tej trudnej sytuacji. 

Szczegóły i kupno dostępu: promkultury.pl

Online – 35 zł

23 maja (niedziela)

18.00 TEATR KĘPA: „Ptak” Jerzego Szaniawskiego – spektakl na miejscu i online

Spektakl Teatru Parabuch

Ryszard Jakubisiak – reżyseria, Marta Romanowska – światło i dźwięk

Występują: Małgorzata Kamińska, Aleksandra Parszewska, Natalia Soszyńska, Sebastian Lachocki, Kazimierz Łysiak, Marcin Mazurek, Jarosław Ostrowski, Aleksander Pawlak, Wiktor Skowroński, Hubert Turowiecki, Krzysztof Urbański, Paweł Wleklik.

Uznana komedia wystawiana po raz pierwszy w 1923 roku. Metaforyczna opowieść o życiu w małym miasteczku

Na miejscu – 25 zł

Online – 15 zł

Szczegóły i kupno biletu/dostępu: promkultury.pl

26 maja (środa)

19.00 TEATR KĘPA: „Freda i Zuza” – spektakl na miejscu i online

Szczegóły i kupno biletu/dostępu: promkultury.pl

Na miejscu – 50 zł

Online – 35 zł

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne