EN

2.02.2024, 09:00 Wersja do druku

Warszawa. Luty w Komunie Warszawa

Kolejny miesiąc w Teatrze Komuna Warszawa.

W pierwszą sobotę miesiąca gościć będziemy wydawnictwo muzyczne Pointless Geometry i jednodniowy festiwal wypełniony muzyką oraz audiowizualnymi projekcjami. Następnie zapraszamy na specjalny weekend o nazwie Kultura Fizyczna, w ramach którego odbędzie się sportowa edycja Krypty Absurdu, rozgrywki sportów letnich na śniegu oraz Gala Wreslingu PpW. Później spotykamy się z tanecznym "Imperialem" Pawła Sakowicza oraz dwoma pracami duetu Turkowski / Nowacka, czyli "JaWa" oraz "Margarete". Na zakończenie miesiąca, wspólnie ze SVMERKI i Studiem Eksperymentalnym Radia Kapitał, zapraszamy na koncert zespołu LOTTO i Piotra Kurka.

Do zobaczenia!

fot. mat. teatru

FESTIWAL MUZYCZNY

Pointless Geometry fest.

3 lutego, godz. 19.00

Pointless Geometry to polskie niezależne wydawnictwo audiowizualne skupione wokół szerokorozumianej muzyki eksperymentalnej, elektronicznej, elektroakustycznej i czasem tanecznej. Label został założony w Warszawie w 2015 roku z inicjatywy Darka Pietraszewskiego i współprowadzony przez Katarzynę Królikowską, a od 2018 roku aktywnie współtworzony przez Justynę Banaszczyk (FOQL).

W Komunie Warszawa Pointless Geometry zaprezentuje swoją najnowszą premierę – LOUFR “Fears” POINT#55.

Zagrają: LOUFR, Paweł Kulczyński, Szymon "Pimpon" Gąsiorek, SKI, bakblivv i Julek Ploski.

Dodatkowo w pokojach Komuny Warszawa odbędą się projekcje wybranych prac A/V z katalogu wydawnictwa:

ZXSinclair (Adam Frankiewicz), Xyn Thi & Fonoleptic “Electrolyzer” (Rafał Zapała i Patryk Lichota), Bartosz Zaskórski aka Mchy i Porosty “Wsie”, Modulartelevision “vol.1” (Jan Dybała i Piotr Ceglarek), Jakub Gliński “Dziennik. Ostatnie 30 dni zanim umarłem”, “Temple of Urania” (Banaszczyk, Pietraszewski, Popakul), Piernikowski “Świat jest jak echo”.

Kup bilet

KINO

KULTURA FIZYCZNA vol. 1: Krypta Absurdu - edycja sportowa

9 lutego, godz. 19.00

Krypta Absurdu: Edycja sportowa to pierwsza część sportowego weekendu w Komunie Warszawa o nazwie Kultura Fizyczna.

W piątkowy wieczór zaprosimy na specjalny, sportowy przegląd filmów eksperymentalnych, dziwnych, zwariowanych, łączących w setach wiele różnych form wizualnych, od plastelinowej animacji, po zbanowane reklamy żelek z lat 80 w autorskim wyborze Pawła Trzepizura.

Wstęp wolny.

współorganizacja: BAZA. inclusive

SPORT

KULTURA FIZYCZNA vol. 1: Mistrzostwa świata sportów letnich w zimie

10 lutego, godz. 12.00-16.00

Mistrzostwa świata sportów letnich w zimie to druga część sportowego weekendu w Komunie Warszawa o nazwie Kultura Fizyczna.

W sobotę namawiamy do czynnego lub biernego uczestnictwa w mistrzostwach świata sportów letnich na śniegu. Trudno powiedzieć jaka będzie pogoda – liczymy na ostatni w tym roku śnieg… a jeśli nie, to zaproponujemy adekwatną do pogody ofertę.

Wstęp wolny.

współorganizacja: BAZA. inclusive

SPORT POST-PERFORMATYWNY

Gala PpW: Miasto Bezprawia - wydarzenie gościnne

10 lutego, godz. 19.00

Gala wrestlingu PpW: Miasto bezprawia to trzecia część sportowego weekendu w Komunie Warszawa o nazwie Kultura Fizyczna.

Sobotni wieczór to pierwsza teatralna edycja warszawskiej legendy, czyli gala wrestlingu PpW: Miasto bezprawia: 17 wrestlerów: ulubieńcy publiczności, nowe twarze i europejskie gwiazdy! 7 walk: w tym hardkorowe, wieloosobowe i te o wysokie stawki! Prawdziwy post-performatywny super-show!

współorganizacja: BAZA. inclusive

bilety wyprzedane

TANIEC / TEATR

Imperial

chor. Paweł Sakowicz

17-18 lutego, godz. 19.00

Głównym tematem spektaklu Imperial jest walc. Sakowicz i Herbut tym razem skupiają się na tańcu funkcjonującym na przecięciu form standardowych, użytkowych, chłopskich i balowych jednocześnie.

Eksploracja walca (i jego nieoczywistej historii) pozwala zadać pytanie nie tylko o jego eskapistyczną moc, ale także o klasowość choreografii: jak przejęcie tańca przez określoną klasę społeczną może wpływać na polityczność poruszających się ciał i czy może stać się elementem kulturowego awansu?

Kup bilet

INSTALACJA PERFORMATYWNA 

JaWa

Turkowski/ Nowacka

24 lutego, godz. 19.00

Przedsiębiorstwo Społeczne JaWa powstało w Szczecinie we wrześniu 2021 roku. Nazwa wzięła się od pierwszych sylab imion etatowych pracowników, Jana i Waldemara, dla których przedsiębiorstwo zostało powołane. Przedsiębiorstwo społeczne to specyficzny typ podmiotu gospodarczego, w działalności którego na pierwszy plan nie wysuwają się ani zyski ani ich maksymalizacja. Dlatego też jednym z podstawowych założeń działania opisywanego tu przedsiębiorstwa jest zasada “pracy w swoim tempie”. Instalacja performatywna prezentowana w Komunie Warszawa to mniej lub bardziej dokumentalny zapis dziejów przedsiębiorstwa i kilku narracyjnie prostych przykładów realizacji zleceń miejscowych i w tzw. delegacjach.

Kup bilet

INSTALACJA PERFORMATYWNA

Margarete

Turkowski/ Nowacka

25 lutego, godz. 19.00

Margarete opowiada o wynikającym z prostej ciekawości zakupie sześćdziesięciu czterech szpulek filmu należących do przypadkowej osoby, mieszkanki przygranicznego rejonu wschodnich Niemiec. Fascynacja estetycznym walorem obrazu starej kliszy i sentymentalna podróż do czasu socjalistycznych scenografii inkrustowana jest poznawaniem procesu przetwarzania i ponownego wykorzystania pierwotnego materiału. To refleksja na temat rejestracji wspomnień i prywatne śledztwo dotyczące tożsamości osoby, która pozostawiła po sobie ślad na niemej kliszy.

Kup bilet

KONCERT

SERK XII: LOTTO, Piotr Kurek

29 lutego, godz. 19.00

Wraz z SVMERKI i Studiem Eksperymentalnym Radia Kapitał zapraszamy na koncert Piotra Kurka oraz zespołu LOTTO.

Piotr Kurek to warszawski muzyk i kompozytor, który w swojej twórczości eksploruje różnorodne podejścia i inspiracje, w której ważną rolę odgrywa brzmienie ludzkiego głosu. Jest znany zarówno z solowej działalności artystycznej, jak i udziału w różnych projektach i kolaboracjach..

LOTTO to zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki. Trio tworzą: Łukasz Rychlicki (Kristen, Horrid) – gitara, Mike Majkowski (Hailu Mergia Trio, Oren Ambarchi Hubris, Blip) – kontrabas, Paweł Szpura (Hizbut Jámm, Babadag, Hera, Cukunft, Wovoka) – perkusja. Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, noise, trance, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną
i wzruszającą jednocześnie.

Kup bilet

Działalność Teatru Komuna Warszawa wspierana jest przez m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany