16.12.2020, 13:46 Wersja do druku

Warszawa. "Ludzie i anioły" online w Teatrze Współczesnym

Teatr Współczesny online zaprasza 19 grudnia o godz. 19.00 na bezpłatny pokaz sztuki Wiktora Szenderowicza "Ludzie i anioły" w przekładzie Jerzego Czecha i reżyserii Wojciecha Adamczyka.

mat. teatru

Spektakl będzie dostępny tylko w dniu pokazu na stronie wspolczesny.pl od godz. 19.00 i tylko na terytorium Polski. Przedstawienie udostępnione za zgodą TVP. Pełna oferta Teatru TV na stronie vod.tvp.pl.

Iwan Paszkin (Sławomir Orzechowski) żyje spokojnie w moskiewskim mieszkaniu i handluje karmą dla psów. Pewnej nocy niespodziewanie nachodzi go dziwny osobnik, Niejaki Stroncyłow (Andrzej Zieliński), z propozycją nie do przyjęcia i nie do odrzucenia. Okazuje się, że tajemniczy gość zdołał  prześwietlić  do przezroczystości życie Paszkina i teraz  oferuje mu – jak biuro turystyczne - wyprawę nie tyle w świat… co dalej. I jak biuro upadłe... nie zabezpiecza powrotu, bo sam jest upadłym, strąconym z wyżyn aniołem. Pryncypał obarczył go posłannictwem, z którego Stroncyłow musi się wywiązać. Jak twierdzi – Szef zwalił wszystko na zdegradowanych wysłanników a sam od dawna nic nie robi, bo świat i ludzie już tacy, że szkoda fatygi…

Świetna komedia, błyskotliwe dialogi, inteligentna zabawa i popis aktorski wysokiej klasy.

Certyfikatem sztuki jest jej powodzenie (12 lat na afiszu) i nagrody: Feliks Warszawski dla Andrzeja Zielińskiego za pierwszoplanową rolę męską (sezon 2008/2009), Nominacja do Feliksa Warszawskiego dla Sławomira Orzechowskiego za pierwszoplanową rolę męską (sezon 2008/2009), Nagroda Publiczności na IX Karnawale Komedii w Katowicach (2016 rok), Nagroda ex aequo dla Sławomira Orzechowskiego i Andrzeja Zielińskiego za główną rolę męską na XVI Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2016”.

Pokazy przedstawień są bezpłatne, Teatr Współczesny będzie jednak wdzięczny wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą Scenę darowizną, jest to bardzo cenna pomoc.

Szanownym Darczyńcom podajemy numer konta:

98 1240 6292 1111 0000 5017 1503;

Tytuł przelewu: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE TEATRU.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku