EN

4.11.2022, 14:52 Wersja do druku

Warszawa. Listopad w Teatrze Collegium Nobilium

W listopadzie po raz pierwszy słuchowisko na Scenie Głównej Teatru Collegium Nobilium w reż. Mariusza Malca, a także premiera wyjątkowego projektu „MEN’S TALK” w reż. Katarzyny Warnke.

fot. mat. teatru

Listopad zaczniemy spektaklem „Fedra” w reż. Olgi Sawickiej. Historia greckiej księżniczki na stałe zagościła w naszym repertuarze i cieszy się niezmiennym zainteresowaniem warszawskiej widowni:

Fedra J. Racine'a to rodzinna tragedia oparta na greckim micie, który stał się kanwą dramatu Eurypidesa. Niech nas jednak nie zmylą starożytne korzenie tej historii. Dzięki nowoczesnemu tłumaczeniu A. Libery, współczesnej scenografii i kostiumom, historia greckiej księżniczki i jej grzesznej miłości staje się na nowo przejmująca i bardzo nam bliska.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/fedra/

Gramy: 4, 5 listopada

6 listopada zapraszamy na SŁUCHOWISKO pt. „Juliusz Cezar” w reż. Mariusza Malca.

Będzie to pierwsza taka premiera w Teatrze Collegium Nobilium. Słuchowisko wyreżyserował Mariusz Malec wraz ze studentami IV i V roku warszawskiej Akademii Teatralnej im.
A. Zelwerowicza w Warszawie, muzykę skomponował Karim Martusewicz, całość zrealizował Maciej Kubera.

Więcej o premierze: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/i-ty-brutusie-przeciwko-mnie/

Gramy: 6 listopada

WSTĘP WOLNY

Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem będzie premiera spektaklu „MEN’S TALK” w reż. Katarzyny Warnke, 11 listopada, na Scenie Głównej:

MEN’S TALK to odpowiedź na znane już zjawisko MENSPLAININGU (opisane przez Rebeccę Solnit w eseju MAN EXPLAIN THINGS TO ME), kiedy to mężczyźni wyjaśniają świat – przede wszystkim kobietom i mniejszościom seksualnym.

Spektakl GRUPY KALIFORNIA to próba uchwycenia kondycji pokolenia, dla którego świat, jego dotychczasowe normy i ograniczenia stają się niewystarczające, zwyczajnie nieprawdziwe, pokolenia, dla którego płeć nie jest ograniczeniem, a w subwersywnym, genderowo-queerowym kontekście może redefiniować się jako wartość i inspiracja. Świadomość wyświechtania znaczeń nie zwalnia nas z poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym jest męskość, jak buduje się tożsamość i czy potrzebne jest do tego oparcie w autorytetach. Mężczyźni objaśniają SOBIE świat. I ze sobą.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/mens-talk/

Gramy: 11, 12, 13 listopada

Pierwsza premiera tego sezonu, czyli „Olimp” w reż. Wojciecha Kościelniaka, jest niewątpliwym sukcesem, zarówno twórców, jak i wykonawców, o czym można przeczytać w licznych recenzjach, zamieszczonych na stronie teatru. W listopadzie również zapraszamy na tę muzyczną ucztę z Odyseuszem:

OLIMP bazuje na antycznym tekście ODYSEI, ale w dosłownym, adaptacyjnym znaczeniu nią nie jest, ponieważ poszczególne wątki, miejsca akcji, a nawet relacje łączące bohaterów zostały zmodyfikowane. Wszystko w celu sprostania wymogom specyfiki przedstawienia dyplomowego i próby twórczego spojrzenia na epos Homera z dzisiejszej perspektywy.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/olimp/

Gramy: 17, 18, 19 listopada

Anna Grochowska znów zaprasza Państwa na swój wzruszający recital pt. „Chcę mieć serce spokojne”. W październiku wzbudził on zachwyt wśród naszych widzów, czemu nie można się dziwić, ponieważ wykonawczyni ma wspaniały głos, a reżyserią zajęła się nieoceniona Anna Sroka-Hryń:

(…) to krótka muzyczna opowieść o miłości i wojnie. Ponadczasowe treści poezji powstańczej w jazzowych aranżacjach przeplatają się z utworami Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty i Edyty Bartosiewicz, malując możliwie najczulszy pejzaż.

Więcej na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/chce-miec-serce-spokojne/

Gramy: 26, 27 listopada

24 listopada odbędzie się na Scenie Głównej TCN koncert pt. „Artyści dla Akademii Teatralnej – koncert solidarnościowy Radia Nowy Świat”. Zaproszone gwiazdy wystąpią już wkrótce na deskach naszego Teatru, a więcej informacji przekażemy 10 listopada.

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany