EN

25.06.2021, 11:41 Wersja do druku

Warszawa. Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Za tydzień rozpocznie się Letni Przegląd Teatru Dramatycznego! Od 2 lipca do 1 sierpnia na czterech scenach teatru będzie można obejrzeć 21 spektakli. To świetny czas do nadrobienia teatralnych zaległości oraz zaplanowanie wolnych letnich wieczorów.

fot. mat. teatru

W repertuarze premiery ostatniego miesiąca: "Psy ras drobnych" Olgi Hund w reż. Iwony Kempy, "Uszedłem tylko ja sam" Caryl Churchill w reż. Agnieszki Glińskiej, "Król Lear" Williama Szekspira w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego; a także premiery ostatniego roku, które z powodu pandemii nie miały szansy na stałe przyjmowanie widowni: na Scenie im. G. Holoubka będzie można obejrzeć entuzjastycznie przyjętą przez krytyków i publiczność premierę z 31 stycznia 2020 r. – zrealizowany z rozmachem musical "Człowiek z La Manchy" Dale’a Wassermana w reż. Anny Wieczur-Bluszcz z Modestem Rucińskim w roli głównej; na Małej Scenie "Protest" Václava Havla w reż. Aldony Figury (premiera 15 lutego 2020 r.) oraz "Fatalista. Singerowska historia w V aktach" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego (premiera 13 lutego 2021 roku); na Scenie im. H. Mikołajskiej "Kruk z Tower" Andrieja Iwanowa w reż Aldony Figury (premiera 19 lutego 2021 r.); a na Scenie Przodownik "Jezioro" Zuzanny Bojdy w reż. Darii Kopiec (premiera 6 listopada 2020).

Poza tym znane i uwielbiane "Kinky Boots" Harvey'a Fiersteina i Cyndi Lauper w reż. Eweliny Pietrowiak, "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa w reż. Magdaleny Miklasz oraz spektakle, które w ostatnim sezonie zostały przeniesione ze Sceny na Woli im. T. Łomnickiego na Scenę im. G. Holoubka: "Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondrieja Spišáka, "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa w reż. Jakuba Krofty (z Konradem Szymańskim w roli głównej).

Letnim Przeglądem pożegnamy dwa tytuły z naszego repertuaru:" "Sen nocy letniej" Williama Szekspira w reż. Gábora Máté oraz spektakl "Bent" Martina Shermana w reż. Natalie Ringler.

A to jeszcze nie wszystkie tytuły tegorocznego Letniego Przeglądu, na którym aż 10 spektakli zostanie zaprezentowanych z angielskimi napisami! Ponadto studenckie niedziele, środy seniora, a dla wszystkich widzów, którzy w wakacje zostają w stolicy lub zaplanowali urlop w późniejszym terminie przygotowaliśmy atrakcyjne letnie akcje (Bilet do Anglii, Podróż dookoła świata, Babski wyjazd, Warszawa z przewodnikiem, All Inclusive, Last Minute), dzięki którym lipcowe wieczory mogą spędzić w klimatyzowanych przestrzeniach teatru.

Zostań podróżnikiem nie wyjeżdżając ze stolicy! Z biletem do Teatru Dramatycznego zajedziesz bardzo daleko. Nasz zespół artystyczny zabierze Cię w podróż dookoła świata! Wystarczy, że zasiądziesz wygodnie w teatralnym fotelu. Zachowując zdrowy dystans, do innych widzów i do świata, odlecisz w nieznane!

Więcej o letnich akcjach: https://teatrdramatyczny.pl/letnie-akcje

Pełen repertuar: https://teatrdramatyczny.pl/repertuar

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne