EN

8.09.2020, 14:47 Wersja do druku

Warszawa. "Legendy warszawskie" online z Teatru Lalka

Teatr Lalka rozpoczął cykl siedmiu najpiękniejszych legend warszawskich Artura Oppmana. „Legendy warszawskie czyli baśniowe dzieje miasta” to lalkowe przedstawienia internetowe adresowane do dzieci i dorosłych... dzieci.

Cykl rozpoczynamy legendą „Syrena”. Odcinek pierwszy już dostępny na VIMEO: vimeo.com

Warszawa to miasto legend! Któż nie słyszał o straszliwym Bazyliszku, który czychał w piwnicy na Starym Mieście albo o złotej kaczce? Któż nie zna cudownej syreny, która wciąż mieszka w Wiśle?

Aktorzy, ożywiając  lalki - przedmioty codziennego użutku, przypomną nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone. Ich autor, Artur Oppman, “dzięki prostocie i melodyjności języka uczynił bajkę dla dzieci swoistym dziełem sztuki”. Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pomogą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji.

Przedstawienia zachęcą również do mądrej i twórczej zabawy w teatr oraz do zgłębiania historii Polski i Warszawy. Wykorzystane w spektaklach proste materiały i formy posłużą do wykonania przez widzów teatrzyku w domowych lub w szkolnych warunkach - zgodnie ze wskazówkami warsztatowymi danymi im przez aktorów.

Przedstawienia (Syrena, Kościół Panny Marii, Bazyliszek, Chrystus Cudowny u Fary, Zbójcy, Biała dama, Złota kaczka). Kolejne odcinki już we wrześniu i październiku.

Szczegóły teatrlalka.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.   

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne