EN

28.10.2022, 15:37 Wersja do druku

Warszawa. Lech Dzierżanowski powołany na p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Inne aktualności

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński powołał Lecha Dzierżanowskiego na stanowisko p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (NIMiT) - poinformowano w piątek na stronie resortu kultury.

Jak wyjaśniono, akt powołania wręczyła podsekretarz stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka. "Lech Dzierżanowski, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. muzyki, zacznie pełnić obowiązki dyrektora Instytutu od 1 listopada. Zastąpi na stanowisku Katarzynę Meissner, która złożyła rezygnację" - czytamy w informacji na stronie MKiDN.

Przypomniano, że Lech Dzierżanowski jest pianistą i menadżerem kultury. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Andrzeja Stefańskiego (1984). W latach 1991-94 organizował cykl koncertów "Arcydzieła Muzyki Kameralnej" dla fundacji Galeria na Prowincji w Lublinie. W latach 1996-2002 pracował w Filharmonii Narodowej, gdzie od 1997 r. był kierownikiem Działu Promocji.

W latach 2003-06 był dyrektorem biura Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi. W latach 2009-11 pełnił obowiązki dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Łódzkiej (FŁ), a w okresie 2011-13 był zastępcą dyrektora do spraw artystycznych FŁ.

"Od 2019 r. realizuje projekt Z klasyką przez Polskę w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego, działającego w NIMiT" - napisano w informacji.

Od 1 października 2021 pełnił funkcję zastępcy dyrektora NIMiT ds. muzyki.

Źródło:

PAP