EN

1.10.2020, 15:41 Wersja do druku

Warszawa. "Lany Poniedziałek, albo Góro Tsy!" premierowo w Teatrze Capitol

5 października o godz. 19.00 w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Lany Poniedziałek, albo Góro Tsy!" w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów.

mat. teatru

Swojskie klimaty, swojskie absurdy, swojskie problemy, swojski humor, swojska jazda bez trzymanki! Lany Poniedziałek, albo Góro Tsy! to zabawny spektakl teatralny Kabaretu Młodych Panów, o którym twórcy mówią tak: „To przede wszystkim komedia, czyli ma bawić. A po drugie „przede wszystkim”, jeśli ktoś dopatrzy się satyry na otaczającą nas codzienną polską rzeczywistość, to będzie jeszcze lepiej”. 

„To opowieść o spotkaniu czterech facetów, zabawnie nieporadnych w naszych swojskich realiach. Spotykają się w święta. Trochę przesadzają z alkoholem i wplątują się w kilka afer, w które na trzeźwo nikt by się nie wplątał. To opowieść o nas albo przynajmniej o kimś kogo znamy. O naszych sprawach i problemach. A wiadomo, że z problemów najlepiej się wyśmiać. Do czego państwa serdecznie zapraszam (jako autor)” – tak zachęca do obejrzenia sztuki jej autor - Janusz Onufrowicz.

A reżyser spektaklu, Jerzy Bończak, tak po krótce komentuje pracę nad tym spektaklem: „Podpisując się obiema rękami pod wypowiedzią autora mogę tylko jeszcze dodać (jako reżyser), że współpraca z Młodymi Panami, aktorami specjalizującymi się w występach kabaretowych, jest dla mnie nowym, ciekawym doświadczeniem dającym wielką z tej współpracy przyjemność i satysfakcję. Jestem pewien, że wyniki tej współpracy zostaną przez Państwa docenione i spełnią Państwa oczekiwania”. 

 No i na koniec zaproszenie od występujących w tym przedsięwzięciu Panów. Młodych Panów. A tak gwoli ścisłości – Kabaretu Młodych Panów: „Często publiczność nas pyta, skąd panowie bierzecie pomysły na skecze? My mówimy: z życia, bo to życie pisze najlepsze scenariusze. Ten spektakl jest najlepszym dowodem na to, jak życie potrafi nas wplątać w absurdalne i śmieszne sytuacje. Dla nas jako zespołu, jest to nowa przygoda na scenie, nowy etap pracy w teatrze, którego kabaret jest przecież częścią. Jesteśmy przekonani że nasze doświadczenie kabaretowe połączone z gigantycznym doświadczeniem Jurka Bończaka jako aktora i reżysera komedii, tworzy z tej sztuki dobrą i śmieszną farsę. My tworząc ten spektakl naprawdę się dobrze przy tym bawimy i wierzymy, że każdy kto zobaczy "Lany poniedziałek" też będzie się z nami dobrze bawił”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne