Instytut Teatralny zaprasza 27 sierpnia o godz. 12.00 na bezpłatny pokaz plenerowy spektaklu dla dzieci - „Kuchnia pana Lulka”. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego.
„Letnia scena dla dzieci na Jazdowie” to propozycja Instytutu Teatralnego na spędzenie ostatnich weekendów lata wśród bajkowych opowieści. W sierpniu na zielony Jazdów zawitają dwa spektakle lalkowe objazdowych teatrów plenerowych – „Ananas” (20 sierpnia) i „Kuchnia pana Lulka” (27 sierpnia).
Po spektaklach artyści poprowadzą autorskie warsztaty edukacyjne, przybliżające dzieciom techniki animacji teatralnej.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek dla dzieci (opiekunowie wstęp wolny).
„Kuchnia pana Lulka” | 27 sierpnia, godz. 12.00 | spektakl dla widzów od lat 3
„Kuchnia Pana Lulka” przedstawia wesoły dzień pracy pewnego Kucharza, który przez plotki jest na skraju bankructwa. Pan Lulek ma w swojej kuchni małego lokatora – Szczura, który choć bardzo przeszkadza mu w prowadzeniu restauracji, ostatecznie pomaga w kryzysowej sytuacji. Wesoły splot wydarzeń doprowadza do szczęśliwie słodkiego zakończenia. Spektakl jest połączeniem cyrku z teatrem lalkowym.
Po pokazie odbędą się warsztaty pacynkowe, umożliwiające zmierzenie się dzieciom z techniką animacji przedmiotu.
Cichy Teatr powstał z połączenia pasji do teatru i cyrku. Od wielu lat w ramach swojej działalności prowadzi działania z pedagogiki teatru i cyrku, tworzy parady i spektakle. Cichy Teatr jest również współorganizatorem Open Street Festivalu w Karpaczu, który prezentuje szeroko pojętą sztukę uliczną i plenerową.
Współorganizatorem „Letniej sceny dla dzieci na Jazdowie” jest Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego.
Przez całe lato w każdą niedzielę o godz. 17.00 na „Scenie Letniej dla Dzieci im. Jadwigi Warnkówny w Brwinowie” odbywają się spektakle połączone z krótkimi warsztatami lalkowymi.
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.