EN
22.12.2020, 15:25 Wersja do druku

Warszawa-Kraków. "Powierzchnie gładkie" online w Kinie pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na swoją platformę e-kinopodbaranami.pl, na której w sylwestrowym terminie zagości głośny, nagradzany spektakl "Powierzchnie gładkie".

fot. Darek Redos

Zrealizowane przez zespół teatru Potem-o-tem przedstawienie, grane m.in. na scenie TR Warszawa, w całości rozgrywa się w wirtualnej przestrzeni. Doskonale czuje się więc również w wersji internetowej, będącej naturalnym przedłużeniem przedstawionego na scenie świata. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Marcin Zbyszyński. Premiera w E-Kinie Pod Baranami w Sylwestra! 

"Powierzchnie gładkie" to historia o miłości, strachu, niepewności, kłamstwie i autokreacji. O tym, co daje i zabiera nam internet. To również idealna opowieść na dzisiejsze czasy, w których niemal wszystkie aspekty codzienności przeniosły się do przestrzeni internetowej. 

Spektakl zrealizowany przez młodego reżysera Marcina Zbyszyńskiego i zespół niezależnego teatru Potem-o-tem skupia się wokół kilku bohaterów, spędzających czas na rozmowach na wideo czacie. Każdy z nich szuka tam czegoś innego. Niektórzy pragną tylko rozrywki i urozmaicenia codziennego życia, inni - marzą o wielkiej, romantycznej miłości lub oddają się niekończącym się szaleństwom. W spektaklu wystąpili m.in. Filip Kosior, Agata Różycka, Eliza Rycembel oraz Jerzy Radziwiłowicz. 

Spektakl dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od 31 grudnia (godz. 18.00) do 3 stycznia (godz. 23.59). 

Czas trwania spektaklu: 90 minut.

BILETY: 20 zł (dostępne na e-kinopodbaranami.pl)

O SPEKTAKLU: 

Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński

Zdjęcia i montaż: Darek Redos

Muzyka: Skodo

Dźwięk: Ernest Grabowski-Patela

Kostiumy: Irma Tylor

Grafika: Stefania Michera

Asystent reżysera: Jakub Lebiedziński

Charakteryzacja: Valeryia Abialchuk

Skrypt: Natalia Kielan

Obsada: Filip Kosior (Freewolny), Agata Różycka (Iza.Łęcka), Eliza Rycembel (Jestem.Tutaj.Pierwszy.Raz), Małgorzata Mikołajczak (Wysoka.Do.Nieba), Skodo (Spoti), Jerzy Radziwiłowicz (Alfa.Romeo), Piotr Piksa (Wojtek.Bez.Portek) 

POWIERZCHNIE GŁADKIE: to takie powierzchnie, które nie rozpraszają światła.

RELACJE GŁADKIE: to takie relacje, które nie rozpraszają ludzi.

OSOBY GŁADKIE: to takie osoby, których nie rozpraszają relacje.

Freewolny traci kontakt z dziewczyną, w której zakochał się podczas video sesji na czacie. Za wszelką cenę próbuje odnaleźć sposób by do niej dotrzeć. Podczas nocnych poszukiwań w meandrach sieci będzie musiał przełamać kompleksy i skonfrontować się z bolesną przeszłością.

"Powierzchnie gładkie" w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego są próbą odpowiedzi na pytanie czy w świecie pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość znajduje się jeszcze miejsce na miłość oraz jakie formy przybiera ona obecnie. To opowieść o modach i trendach współczesności ale przede wszystkim o samotności, bezradności i niedojrzałości, które nierzadko za nimi stoją.

O ZESPOLE: 

POTEM-O-TEM to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C… Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

Więcej informacji na temat teatru: potemotem.com

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

kinopodbaranami.pl

e-kinopodbaranami.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne