EN

18.05.2021, 08:41 Wersja do druku

Warszawa. Koncert Soni Bohosiewicz "10 sekretów Marylin Monroe" w MIK

Kultura z ulgą zaczyna wychodzić z internetowej bańki. Pierwszym muzycznym wydarzeniem z udziałem publiczności w Mazowieckim Instytucie Kultury (MIK) będzie koncert Soni Bohosiewicz "10 sekretów Marylin Monroe" w ramach cyklu Swing Club - poinformował PAP Radosław Lubiak z MIK.

fot. M. Makowski

Jak wyjaśnił Lubiak, "artystka wystąpi w siedzibie MIK przy ul. Elektoralnej 12 już 31 maja o godz. 19".

"W repertuarze Bohosiewicz znajdą się utwory Marilyn Monroe, ale także Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" - czytamy na stronie MIK.

Artystka wystąpi z towarzyszeniem zespołu Michał Walczak (gitara), Fabian Włodarek (fortepian), Piotr Górka (kontrabas) i Frank Parker (perkusja).

"Koncert ten, złożony jest nie tylko ze znanych szerokiej publiczności piosenek, ale także opowieści o największej gwieździe Hollywood. Nie zabraknie takich tytułów, jak: Diamonds are the best girl's friendNew York, New YorkI've got you under my skin" - napisano.

"Sonia Bohosiewicz to kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Ma przejmujący, niski głos, którym potrafi operować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna" - czytamy o artystce w przesłanej informacji.

Zaznaczono, że "dzięki pętli indukcyjnej koncert będzie dostępny dla osób słabosłyszących".

Początek koncertu "10 sekretów Marylin Monroe" - 31 maja o godz. 19 w MIK.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne