EN

3.11.2020, 09:48 Wersja do druku

Warszawa. Koncert musicalowy "Czarująca" w Teatrze Syrena

27 listopada w Teatrze Syrena odbędzie się koncert musicalowy "Czarująca" Katarzyny Walczak.

mat. teatru

„Charming” („Czarująca”) to przewrotny numer z musicalu „Natasha, Pierre and the Great Comet of 1812”, rockowej broadwayowskiej adaptacji fragmentów „Wojny i pokoju”. Sporo w tym tytule ironii, trochę prowokacji, trochę rzuconego wyzwania. I bardzo dużo skrajnych emocji. 

Koncerty musicalowe Teatru Syrena mają wyjątkową formułę. Śladem największych gwiazd Broadwayu, proponujemy intymne spotkanie, w czasie którego aktorka wykonuje przeboje musicalu wyłącznie z towarzyszeniem fortepianu, co nadaje znanym piosenkom zupełnie nowego wyrazu, a całości klubowej atmosfery.

Taki też będzie listopadowy koncert musicalowy Katarzyny Walczak oraz jej gości specjalnych: Weroniki Bochat-Piotrowskiej i Rafała Szatana.

Widzowie Teatru Syrena Katarzynę Walczak znają przede wszystkim z poruszającej roli Diany w „next to normal”. „Jest objawieniem” – pisał o niej Wiesław Kowalski w portalu Teatr dla Wszystkich.

Katarzyna Walczak brawurowo gra również Alice w „Rodzinie Addamsów”, a ostatnio zabłysnęła w roli Barbary w „Kapitanie Żbiku”, najnowszej premierze Syreny.

Jest absolwentką gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego przy tamtejszym Teatrze Muzycznym. Długo związana z Teatrem Roma w Warszawie, gdzie m.in. występowała jako Magda w „Tańcu wampirów” i Fantyna w „Les Misérables”.

Znają ją też widzowie Teatru Rozrywki w Chorzowie (Lucy w „Sweeneyu Toddzie”), Teatru Rampa w Warszawie („Kobiety na skraju załamania nerwowego) i Teatru Variété w Krakowie, gdzie gra Jenny Knajpiarkę w „Operze za trzy grosze”.

W listopadowym koncercie Katarzyna Walczak zaprezentuje przeboje z musicali, w których występowała na scenach całej Polski („Les Misérables”, „Rodzina Addamsów”, „Kobiety na skraju…”), ale nie tylko. Wśród numerów pojawią się piosenki z „Carrie”, musicalu na podstawie powieści Stephena Kinga, z „Something Rotten!”, świeżego przeboju Broadwayu, z austriackiego przeboju „Rebecca”, a także „River Deep-Mountain High” Tiny Turner.

Przy fortepianie akompaniował będzie Tomasz Filipczak, kierownik muzyczny Syreny, a koncert poprowadzi Jacek Mikołajczyk, dyrektor artystyczny Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne