EN

27.08.2021, 12:39 Wersja do druku

Warszawa. Koncert Andrzeja Nowaka w TR Warszawa

mat. organizatora

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 roku o godzinie 17:00 i 20:00 w ramach tegorocznego Ephemera Festival na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się koncert ANDRZEJA NOWAKA.

O PROJEKCIE
Andrzej Nowak to zapomniany twórca muzyki komputerowej. Urodził się między 12 lutego 1956 roku a 30 stycznia 1957 roku w Warszawie. Jego chińskim znakiem zodiaku jest małpa. Nie uczęszczał do szkoły muzycznej, ale zawsze interesował się muzyką – uczył się grać na pianinie u swojego sąsiada, próbował konstruować własne instrumenty. Po maturze rozpoczął naukę w Katedrze Konstrukcji Maszyn Cyfrowych na Politechnice Warszawskiej, równolegle studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował kompozycję u Włodzimierza Kotońskiego i Tadeusza Bairda. W 1985 roku wyjechał na stypednium do Belgradu, gdzie pracował w Studiu Elektronicznym III Programu Radia Belgrad. Z Jugosławii wyjechał do Nowej Zelandii, gdzie studiował na konserwatorium w Waikato. W 2016 roku jego muzyka po raz pierwszy została dostrzeżona przez szersze grono odbiorców – ukazała się wtedy płyta winylowa „Cocktail Paint” z utworami skomponowanymi do filmów animowanych. Dwa lata później wydawnictwo Mondoj opublikowało kasetę „A View of Wilderness”, na której znalazły się utwory napisane przy pomocy autorskiej metody Nowaka nazywaną „wyabstrahowaniem geo-lokacyjnym”. Od kilku lat możemy słuchać płyt z jego muzyką, ale czemu wiemy o nim tak mało?

TWÓRCY I TWÓRCZYNIE
Autorami scenariusza koncertu są Filip Lech i Piotr Kurek. Reżyserami wydarzenia są Anna Kawon i Andrzej Nowak, opiekę reżyserską sprawuje Grzegorz Jarzyna. Autorką wideo jest Ewa Łuczak, kostiumy i charakteryzację stworzyła Anna Axer Fijałkowska, zaś autorem animacji jest Tomasz Popakul.

Organizatorzy wydarzenia dziękują Tomaszowi Kowalskiemu za udostępnienie prac graficznych i obrazów, Andrzejowi Bero za udostępnienie ceramiki pochodzącej z pracowni Andrzeja Bero oraz Fundacji Przyjaciół Sztuki Aurea Porta za udostępnienie lokalu do nagrań wideo.

EPHEMERA FESTIVAL 2021
Ephemera Festival to warszawski festiwal organizowany przez twórców i twórczynie krakowskiego Unsoundu. Pierwsza odsłona festiwalu w 2020 roku powstała w odpowiedzi na potrzebę uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych w czasie pandemii. Tegoroczna, druga odsłona festiwalu odbywa się w dniach 26-29 sierpnia 2021 roku w różnych punktach na mapie Warszawy, łącząc ze sobą artystki, artystów, instytucje oraz miejsca ważne dla stołecznego życia kulturalnego.

Ephemera rozwija się i tegoroczna odsłona festiwalu – choć ciągle ograniczona sanitarnymi obostrzeniami oraz limitami osób – będzie większa niż ta z 2020 roku. W programie wydarzenia znalazły się muzyka, taniec, wystawy i performans, tworzone zarówno przez polskie, jak i zagraniczne artystki i artystów. TR Warszawa po raz kolejny jest partnerem tego multidyscyplinarnego wydarzenia; obok TR Warszawa partnerem festiwalu jest m.in.: Nowy Teatr w Warszawie.
Projekt jest współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się TU.

Źródło:

Materiał nadesłany