EN

12.05.2021, 08:10 Wersja do druku

Warszawa. Komuna Warszawa wraca po pandemicznym lockdownie

W Dzień Otwarcia Komuna Warszawa zaprasza na wydarzenia, które zapowiadają bogaty i różnorodny program Letniego Sezonu Kulturalnego w Szkole E. Plater 31 w 2021 roku.

fot. PatMic

Program:

15 i 16 maja, godz. 17.00

Spektakl „Cezary idzie na wojnę”, reż. Cezary Tomaszewski

Plenerowa wersja eksportowego hitu Komuny Warszawa – queerowa wersja “Pieśni domowych” Stanisława Moniuszki, którą owacyjne oklaskiwała publiczność najważniejszych festiwali w Europie i obu Amerykach.

BILETY: ewejsciowki.pl

15 maja, godz. 19.00

Koncert Antoniny Nowackiej

Koncert jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, wokalistki, artystki wizualnej, w fenomenalny sposób używającej głosu jako instrumentu. Koncert w ramach „Kapitał - Start-up” przygotowany przez społecznościowe Radio Kapitał.

WSTĘP WOLNY

15 maja, godz. 20.30

Projekcja filmu „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”, reż. Iryna Tsilyk

Na otwarcie kolejnego sezonu Kina Letniego Against Gravity w Komunie Warszawa pokażemy film - zwycięzcę zeszłorocznego Festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

WSTĘP WOLNY

15 maja, godz. 22.00-24.00

Noc Muzeów w Komunie Warszawa

Prezentacja wideo-wystawy prac przygotowanych przez Rafała Dominika, Krzysztofa Maniaka, Laurę Pawelę, Izę Szostak i Wojtka Ziemilskiego.

WSTĘP WOLNY

15 maja, godz. 22.30

Performance „Jiutamai w Ogrodzie Pomologicznym”*

Tradycyjny taniec japoński w wykonaniu tancerki i choreografki Sady Hanasaki – wśród jabłoni, rosnących na terenach dawnego Ogrodu Pomologicznego na terenie Szkoły E. Plater 31

(*Wykonanie performace'u zależy od rozkwitnięcia kwiatów – zainteresowanych prosimy o śledzenie naszej strony na FB).

WSTĘP WOLNY

Komuna Warszawa w budynku d. szkoły na E. Plater 31 stworzyła gorące miejsce prezentacji sztuki niezależnej, w którym odbywają się pokazy spektakli teatralnych, rezydencje artystyczne, festiwale (Avant Art, Ciało/Umysł, Warszawska Jesień), koncerty muzycznej sceny niezależnej, wystawy i warsztaty.Stało się to możliwe dzięki wsparciu Prezydenta Warszawy i za zgodą Dzielnicy Śródmieście, którzy umożliwili w tym niesamowitych przestrzeniach prowadzenie działań społecznej instytucji kultury po przymusowej wyprowadzce z Lubelskiej 30/32.

Od 16.00 gościnnie w całym sezonie letnim Bar Pacyfik!

Wszystkie wydarzenia odbywają się na dziedzińcu Szkoły E. Plater 31 z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Pogram współfinansuje m.st. Warszawa

Galeria Komuny Warszawa powstała dzięki środkom z Funduszi Wsparcia Kultury

Partner letniej sceny muzycznej: BUH

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne