EN

30.08.2022, 08:35 Wersja do druku

Warszawa. „Kobiety Karamazow” w ramach jubileuszu Teatru Kropka Theatre

Teatr Kropka Theatre zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach jubileuszu 25 lat działania. Wieczór dwóch generacji prezentujących w oddzielnych odsłonach adaptację „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego.

fot. Ola Kamińska

GRUSHENKA otwiera historię 25 lat Teatru Kropka Theatre i sztuki monodramu Jolanty Juszkiewicz. Australijski autorytet teatru dramatycznego i opery, Rodney Fisher wyreżyserował wówczas młodą aktorkę i świeżą emigrantkę zapraszając do współpracy kompozytora Maxa Lyandvert i reżysera świateł Nicka Schlieper. Premiera odbyła się w 1997 roku w języku angielskim, w Sydney (Australia). 

Dwie dekady później sytuacja się odwróciła, Jolanta Juszkiewicz zaoferowała swoją opiekę reżysersko-pedagogiczną aktorce młodej generacji Kamili Kamińskiej w prezentacji Gruszenki oraz pani Chochlakow pt. KOBIETY KARAMAZOW. Premiera odbyła się w 2017 roku w języku polskim, w Warszawie (Polska). Spektakl zdobył Grand Prix dla Kamili Kamińskiej na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w Mongolii 2017, zaproszony na festiwale do Armenii i Rosji przyczynił się do udziału aktorki w spektaklu Mistrz i Małgorzata w Teatrze Dramatycznym we rosyjskim Włodzimierzu w 2019 roku.

***

11 września, godz. 19.00

ul. Dembińskiego 2, Warszawa Marymont

Wstęp wolny, prosimy o punktualność. 

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło:

Materiał nadesłany