EN
24.03.2022, 19:20 Wersja do druku

Warszawa. Klara Williams odbierze Nagrodę im. A. Nardellego 29 marca

fot. Przemysław Jendroska / mat. ZASP

Nagroda im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut w teatrach dramatycznych w sezonie 2020/2021 dla Klary Williams za rolę Oleńki w „Potopie” Henryka Sienkiewicza, w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, stworzonej na deskach Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

W swoim uzasadnieniu zgłoszonej kandydatury aktorki do Nagrody im. Andrzeja Nardellego, Jerzy Kosiewicz pisał: „(…) ma właśnie metafizyczny talent, tę platońską iskrę bożą, która sprawia, że gdy pojawia się na scenie, to ściąga uwagę widzów na siebie właśnie.”

Klara Williams jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Filii we Wrocławiu. Przed szkołą teatralną dwa lata uczyła się w Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu. W 2018 roku dostała wyróżnienie na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu „Niewina” w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Jest laureatką z wyróżnieniem 35. finału Międzynarodowego Festiwalu „Przegląd Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu. W 2021 roku brała udział w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje, od sezonu 1998/1999, Nagrodę, której patronem jest Andrzej Nardelli, znakomity artysta, którego błyskotliwą karierę przerwała tragiczna śmierć. Laureatami nagrody byli m.in.: Paulina Kinaszewska, Tomasz Schuchardt, Marieta Żukowska, Patrycja Soliman, Marcin Hycnar, Agnieszka Skrzypczak, Julia Konarska, Magdalena Koleśnik, czy Jakub Gola. W tym roku Sekcja Krytyków przyznała Nagrodę po raz dwudziesty, a jej laureatką została właśnie Klara Williams.

Związek Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenie

Źródło:

Materiał nadesłany