EN
16.12.2021, 15:53 Wersja do druku

Warszawa. Klara Williams laureatką Nagrody im. Andrzeja Nardellego za sezon 2020/21

fot. Przemysław Jendroska / mat. Facebook ZASP

Zarząd Sekcji Krytyków Teatralnych Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) przyznał Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2020/21 w teatrach dramatycznych aktorce Klarze Williams z Teatru Śląskiego w Katowicach - poinformowano w czwartek na FB ZASP-u.

Jak wyjaśniono, Klara Williams została nagrodzona "za rolę Oleńki w spektaklu +Potop+ Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, zagranego na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach".

Poinformowano, że wręczenie Nagrody im. Andrzeja Nardellego odbędzie się 31 stycznia 2022 r. o godz. 12 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1).

Klara Williams urodziła się 5 czerwca w 1992 r. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filii we Wrocławiu. Wcześniej przez dwa lata uczyła się w Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu.

W 2014 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyła wyróżnienie za interpretację piosenki "Youkala" Kurta Weilla. W 2018 r. otrzymała wyróżnienie na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu "Niewina" w reż. Pawła Miśkiewicza.

Źródło:

PAP