EN

1.03.2024, 12:33 Wersja do druku

Warszawa. Kameralna atmosfera, bliskość sceny i wyjątkowe przeżycia w Teatrze Druga Strefa

Teatr Druga Strefa zaprasza na szereg różnorodnych wydarzeń w marcu. Przygotował dla widzów bogaty repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdą się propozycje zarówno dla miłośników teatru dramatycznego, jak i tych, którzy preferują lżejsze formy rozrywki.

Początek marca będzie należał do spektaklu ĆMIENIE w reżyserii Radosława Maciąga, biorącego udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Następnie studenci z grupy Teatr Scena Główna Handlowa zaprezentują JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI.

Z okazji 34. urodzin Teatru Druga Strefa widzowie będą mogli zobaczyć boską niekomedię AN ACT OF GOD.

Nowością na scenie będzie spektakl iluzji dla dorosłych PRZELOT w wykonaniu Piotra Denisiuka, a także tragikomedia NOC HENNY.

Ponownie na deskach teatru pojawi się doceniany przez krytyków monodram JA, CÓRKA RASPUTINA w wykonaniu Marzeny Trybały, a także monodram DRUGA Katarzyny Traczyńskiej na podstawie tekstu Agnieszki Lis.

Miłośnicy dramatu będą mogli obejrzeć ŚWINIĘ rozgrywającą się na początku lat 90., a także PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH Jeana Paula Sartra w wykonaniu niesamowitych aktorek: Haliny Chrobak, Joanny Górniak i Katarzyny Łochowskiej.

Dla najmłodszych widzów Teatr Druga Strefa przygotował dowcipny i zaskakujący spektakl MAGIK KONRAD W TEATRZE DRUGA STREFA.

Pełny repertuar poniżej:

2 marca 11.00 -  MAGIK KONRAD W TEATRZE DRUGA STREFA | spektakl familijny

4 marca 19.00 -  ĆMIENIE | dramat

5 marca 19.00 -  ĆMIENIE | dramat

6 marca 19.00 - JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI | studenci na scenę

9 marca 20.00 - AN ACT OF GOD | boska niekomedia

13 marca 19.00 - PRZELOT | spektakl iluzji

14 marca 19.00 - NOC HENNY | tragikomedia

15 marca 19.00 - JA, CÓRKA RASPUTINA | monodram Marzeny Trybały

16 marca 19.00 - DRUGA | monodram Katarzyny Traczyńskiej

20 marca 19.00 - ŚWINIA | dramat

23 marca 19.00 - PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH | dramat

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto stołeczne Warszawa.

fot. Eligiusz Baranowski

MAGIK KONRAD W TEATRZE DRUGA STREFA | spektakl familijny

2 marca, 11.00

Magik Konrad w Teatrze Druga Strefa

Magik Konrad – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą iluzji! Konradowe show to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe ze śmiechu. To 45 minut radochy na pełnych obrotach!

Nasz magik jest strasznym fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu podpowiadać, co robi źle czy o czym tam zapomniał. A do niektórych numerów Konrad zaprasza na scenę asystentów wybieranych z publiczności.

Będzie się działo! Będzie sznurek, co gubi końce, kula - co udaje, że lata, a także metalowe koła, co łączyć się potrafią. A to tylko część niespodzianek!

Konrad zna się na rzeczy, występuje od 14 lat i wykonał w tym czasie ponad 3000 występów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach.

Pokaz familijny, zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Zapraszamy też rodziców, babcie, dziadków, a nawet i teściową!

Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 4+

fot. Karolina Rentflejsz

ĆMIENIE | dramat

4, 5 marca, 19.00

Wolność to nie tylko prawo do swobodnego działania. Wolność to także prawo do nie działania. O ile nasza cywilizacja zdaje się doskonale obchodzić z tym pierwszym, to drugie przeżywa niespotykany dotąd kryzys. Zasypywani obrazami idealnych i spełnionych ludzi nieustannie dążymy do osiągnięcia własnej “najlepszej wersji siebie”, a każda chwila odpoczynku w tym gorączkowym biegu staje się źródłem lęku, frustracji i poczucia winy. Nie ważne, jak wiele udało nam się osiągnąć - coś w nas nieustannie szepce, że wciąż robimy zbyt mało, by stać się idealną fotografią, wiszącą na frontowej ścianie naszej wyobraźni.

Czy istnieje wyjście z tej sytuacji? Czy możemy przerwać zamknięte koło samooskarżeń, czyniące z nas jednocześnie panów i niewolników własnego życia? Jak przestać odczuwać drażniące ćmienie wewnętrznej presji, odbierające nam radość swobodnej ekspresji?

“Ćmienie” to portret pokolenia, mierzącego się z własnymi pragnieniami, ambicjami i zagubieniem. To próba odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie i odpowiedzi na dręczące nas wszystkich pytania - o związki, rodzinę, karierę, miłość i rodzicielstwo. To wyraz buntu wobec nieustannego niepokoju, presji sukcesu, szumu bodźców, natłoku informacji i przemocy pop-ideałów. Ćmienie to pozornie nieznaczny, ale zawsze obecny ból w naszych umysłach i sercach.

Z recenzji:

Oglądamy przedstawienie owszem, dość gorzkie, ale błyskotliwie napisane i z koronkową wręcz precyzją zagrane - mamy dobre role Lidii Pronobis, Aleksandry Pałki - Łopatki, Jakuba Łopatki i Macieja Zuchowicza, oraz – w roli równorzędnej, choć z pozoru drugoplanowej – Kacpra Lecha.

Rafał Turowski, www.rafalturow.ski

Rewelacyjny spektakl. Mądry, szczery tekst i niesamowita gra aktorska. Miało się wrażenie, że teleportowano nas do głów trzydziestolatków i poznajemy ich myśli, bez retuszu i cenzury.

MaGa, www.notatnikkulturalny.blogspot.com

Autor i reżyseria: Radosław Maciąg
Wykonanie: Lidia Pronobis, Aleksandra Pałka-Łopatka, Jakub Łopatka, Maciej Zuchowicz, Kacper Lech

Muzyka: Kacper Lech
Choreografia: Karolina Rentflejsz

Plakat, kostiumy: Alicja Siemko
Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

#scenainicjatyw

Czas trwania 90 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. mat. organizatora

Jesteśmy szczęśliwi | studenci na scenę

6 marca, 19.00

Poznajcie Archibaldów, wzorową i szczęśliwą rodzinę. A przynajmniej sprawiającą takie wrażenie. Pod przykrywką miłości i dobrej rady kryją się niespełnione ambicje i zgniły egoizm. Zaufanie i zdrowa komunikacja to tylko pozory w służbie ściśle kontrolowanego wizerunku. Ale zaraz, niemożliwe, przecież nie u Archibaldów! Bohaterowie nowego spektaklu Teatru SGH uwikłani są w sieć zależności, w której łatwo się pogubić i utracić poczucie indywidualności. Ale czy w ogóle możemy mówić o jakiejkolwiek indywidualności? Czy jesteśmy tylko wypadkową wpływów zewnętrznych? Czy jak zwykle czymś pomiędzy? Choć przyjrzenie się rodzinie Archibaldów od wewnątrz umożliwia przekroczenie granicy ułudy, okazuje się, że prawd i perspektyw jest wiele - nawet jeśli są skupione wokół jednego miejsca, jednego wydarzenia czy... jednej osoby.

Teatr Scena Główna Handlowa założyła w 2008 roku grupa pasjonatów - studentów Szkoły Głównej Handlowej. Reżyserem i instruktorem został Jerzy Łazewski, aktor i specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. Teatr SGH otwiera nieustannie otwiera studentom drzwi do występów scenicznych, prób aktorskich, pracy z profesjonalnym reżyserem oraz rozwoju na wielu płaszczyznach kultury.

Reżyseria: Jerzy Łazewski

Wykonanie: Biernat Alicja, Ciszewski Piotr, Dymek Dorian, Furykiewicz Tadeusz, Hryciuk Dymitr, Kuna Szymon, Maciejewska Kaja, Mikulska Jagoda, Mroczkowska Agnieszka, Pawelak Paweł, Pawłowska Natalia, Siuda Konrad, Zajder Marta, Zielińska Oliwia

Muzyka: Przemysław Bawół, Jan Jakaczyński

Choreografia: Paulina Burgiel

Scenografia: Oliwia Zielińska, Szymon Kuna

#studencinascene

Czas trwania 80 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. Karpati & Zarewicz

AN ACT OF GOD | boska niekomedia

9 marca, 20.00

A było to tak. David Javerbaum, amerykański twórca znany między innymi z serialu „The Kominsky Method”, napisał boską komedię „An Act of God”, którą wziął na warsztat Teatr Druga Strefa, jedyna scena w Polsce, która mieści się w dawnym warsztacie samochodowym. 

Jakiego Boga zobaczymy? 

Czy będzie dobrze wszystkim znanym, umęczonym starcem z listą wymagań? 

Czy może przemyślał to i owo i ma nam do zaproponowania coś nowego? 

Bardziej nas rozśmieszy czy skłoni do myślenia? 

Jedno jest pewne: Bóg, Biblia i odwieczne pytania ludzkości plus ojciec dyrektor Drugiej Strefy Sylwester Biraga w roli Boga – to przepis na mieszankę wybuchową z gwarancją. Jeśli nie rozerwie, to na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym. Pomagać w całym tym nieziemskim zamieszaniu będą znakomite aktorki: Halina Chrobak i Justyna Zbiróg. Tylko teraz anioły będą miały najlepsze nogi w mieście. Czerwone! To z kolei za sprawą szatańskich podszeptów Marcina Żaka, odpowiedzialnego za całą boską garderobę w tym przedstawieniu. Na wskroś amerykańską sztukę przełożyła na język zrozumiały nad Wisłą debiutująca w tej roli Magdalena Szyc...

Czy to w ogóle może się udać? Sprawdźcie sami. Bóg czeka.

Z recenzji:

Biraga wraca tu do zaniedbywanego ostatnimi laty aktorstwa, wysoko zawiesza poprzeczkę i daje radę. Całość roli prowadzi pewnie, chciałoby się powiedzieć: z dyrektorskim rozmachem. A zadanie nie było łatwe - zagrać Biragę, będąc Biragą, który nie jest sobą, tylko ciałem, które On wynajął.

Tomasz Miłkowski, TYgodnik Przegląd nr 8/2023

Jest trochę kiczowato, kampowo, towarzyszący mu archaniołowie Gabriel i Michał są przerysowani, ale tu nikt nie próbuje tworzyć czegoś idealnego, a raczej bawi się określoną kreacją.

Robert Frączek, notatnikkulturalny.blogspot.com

AN ACT OF GOD

Autor: David Javerbaum
Tłumaczenie: Magdalena Szyc #debiutwarszawski
Wykonanie: Sylwester Biraga, Halina Chrobak, Justyna Zbiróg
Choreografia: Kamil Wawrzuta
Kostiumy: Marcin Żak
Przygotowanie wokalne: Alexandra Malatskovskaya

Fotosy: Kinga Karpati & Daniel Zarewicz
Plakat: Jan Wawrynkiewicz
Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera 30 grudnia 2022 Teatr Druga Strefa Warszawa

Premiera galowa 10, 11 lutego 2022 Teatr Druga Strefa Warszawa

Czas trwania 80 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. mat. organizatora

PRZELOT | spektakl iluzji

13 marca, 19.00

Jedyne takie show, gdzie magia i rzeczywistość splatają się w jedno, a granice iluzji znikają bez śladu.  

PRZELOT to fascynująca podróż przez świat magii, aż do najgłębszych zakamarków ludzkiego umysłu. Podczas spektaklu doświadczysz aż czterech różnych rodzajów iluzji. Rozpoczynając od magii wizualnej, która zapiera dech w piersiach, przez mentalizm, podczas którego zaczynasz zastanawiać się nad własnymi decyzjami, aż po finał, w którym w którym intuicja gra pierwsze skrzypce. PRZELOT to nie tylko spektakl, ale także przypomnienie, że każda nasza decyzja może mieć zaskakujące konsekwencje, i że warto cieszyć się każdą chwilą tu i teraz. To magiczne show, które zachwyca i inspiruje.

Nie przegap okazji, aby dołączyć do tej magicznej podróży. Kup bilety już teraz i przeżyj niezapomniany wieczór pełen magii, muzyki i niesamowitych wrażeń!

Piotr Denisiuk – iluzjonista #1, finalista X edycji programu Mam Talent!, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu iluzjonistów w 2023 roku oraz zdobywca 2 miejsca na prestiżowym konkursie Pacific Coast Association of Magicians w USA w 2023 r. w kategorii: Stage Magic, współtwórca projektu MISTRZOWIE MAGII oraz twórca największego portalu o tematyce iluzjonistycznej w Polsce, autor dwóch książek na temat iluzji oraz członek The Magic Castle w Hollywood, najbardziej prestiżowego klubu dla iluzjonistów na świecie.

Wykonanie: Piotr Denisiuk

Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Czas trwania 47 minut | Kategoria wiekowa 18+

fot. Ewa Radzewicz, Adam Romanowski

NOC HENNY | tragikomedia

14 marca, 19.00

Judith, była partnerka Jacka, nagrywa mu na telefonie dramatyczną wiadomość. Jednak u progu jej drzwi pojawia się nie on, a jego aktualna dziewczyna. Twórczynie przyglądają się relacji dwóch kobiet, które spotykają się jako rywalki. Kultura wyuczyła je tego, by widzieć w sobie nawzajem wrogów walczących o mężczyzn. Czy Judith i Ros są w stanie wyjść poza te ramy, zobaczyć siebie nawzajem i dostrzec coś więcej niż tylko satelitę krążącego wokół mężczyzny?

Noc Henny Amy Rosenthal to kameralny spektakl na dwie aktorki. Polska premiera sztuki miała miejsce w nietypowej przestrzeni, w mieszkaniu na warszawskiej starówce. Sztuka w reżyserii Marty Malinowskiej to wzruszająca tragikomedia dla widzów szukających w teatrze bliskości.

O autorce:

Amy Rosenthal – brytyjska dramatopisarka, żydowskiego pochodzenia, absolwentka dramaturgii na University of Birmingham, laureatka The Sunday Times Drama Award za swoją debiutancką sztukę NOC HENNY w 1999 roku. Nominowana do prestiżowej nagrody Susan Smith Blackburn Prize dla kobiet dramatopisarek.

Autor: Amy Rosenthal

Tłumaczenie: Maria Patykiewicz

Reżyseria: Marta Malinowska

Wykonanie: Maria Patykiewicz, Agata Puterko

Muzyka: Albert Stensen

Multimedia, zdjęcia: Ewa Radzewicz, Adam Romanowski

Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 18+

fot. Grzegorz Krzyżewski

JA, CÓRKA RASPUTINA | monodram

15 marca, 19.00

Akcja spektaklu rozgrywa się w Los Angeles w mieszkaniu Marii Rasputiny, w 10. rocznicę śmierci Feliksa Jusupowa, który zabił jej ukochanego ojca. Dla jednych Grigorij Rasputin był prorokiem a dla innych najbardziej  tajemniczą, mroczną i złowrogą postacią. Maria wspomina swoje życie, które nierozłącznie niesie ze sobą wspomnienia o historii świata epoki rewolucji oraz codziennej konfrontacji człowieka z tragicznym losem. Spektakl daje nam możliwość spojrzenia na historię Rosji i świata przez pryzmat życia nieszczęśliwej kobiety.

Z recenzji

Jeżeli możecie, biegnijcie do Drugiej Strefy, do Teatru Druga Strefa, na monodram Marzeny Trybały, „Ja, córka Rasputina” w reżyserii Sylwestra Biragi. Trybała gra wspaniale. Wyciska ze sztuki Rafaela Akopdżaniana tyle, ile się da. Wulgarna i subtelna. Nie da się tego pogodzić? Zobaczcie Trybałę. Potrafi.

Łukasz Maciejewski / aict.art.pl

W “Rasputinie” przeniosły się akcenty, z głównego tematu sztuki - przekleństwa życia z piętnem ojca o złej sławie i odpowiedzialności dzieci za winy swych ojców na problem historycznej odpowiedzialności mocarstwa światowego za czyny swych władców i koszmaru ucieczki przed złem.

Aleksandra Pieterwas / Stolica

Maria Rasputina, w wykonaniu Marzeny Trybały to kobieta pogodzona. Nie ma w niej goryczy a sentymentu jest w sam raz. Nie ma w niej nienawiści ani zbytniej przesady. Marzena Trybała pięknie przedstawiła nam Marię akceptującą swój los, pomimo dramatycznych wydarzeń jakich doświadczyła w związku ze stygmatem nazwiska jakie nosiła.

MaGa / Notatnik kulturalny

JA, CÓRKA RASPUTINA

Autor: Rafael Akobdżanian
Tłumaczenie: Walentyna Mikołajczyk-Trzcińska

Wykonanie: Marzena Trybała
Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Sylwester Biraga

Plakat: Jan Wawrynkiewicz
Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Premiera 31 marca 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

Spektakl został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu ZASP oraz Miasta st. Warszawa

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. Piotr Szafran

DRUGA | monodram

16 marca, 19.00

DRUGA to opowieść o losach kobiety – żony, matki, córki, aktorki. Historia o  łamaniu barier, buncie, o wychodzeniu ze strefy komfortu. Codzienna walka o własną tożsamość w zestawieniu z dążeniami artystycznymi to  wyboista droga. Bohaterka podąża jednak ścieżką poszukiwania wolności,  co jest zmaganiem szczególnie trudnym, bo przez lata pozostawała w cieniu autorytatywnej matki.

DRUGA to monodram, w którym aktorka dialoguje z publicznością poszukując własnej tożsamości. To gra, zabawa i dramat w jednym. O życiu, sile, jaką mamy w sobie, słabości, niepohamowanym apetycie na codzienność, o stracie i wygranej. To opowieść skrząca od dowcipu i głębokiej refleksji… jednym słowem, rollercoaster.

Z ciekawostek, zakulisowych ploteczek trzeba koniecznie zdradzić (w tajemnicy, oczywiście), że odtwórczyni głównej roli posiada pewną specyficzną, ważną umiejętność. Jest mianowicie członkinią formacji tanecznej, która w listopadzie 2022  zdobyła mistrzostwo świata w stepowaniu. Jak zatem sądzicie – czy to jest umiejętność, która zostanie wykorzystana na scenie? 

Pierwotnie DRUGA miała być projektem kobiecym, zrealizowanym wyłącznie przez  żeński pierwiastek. Temat okazał się jednak tak uniwersalny, że panowie  nie pozostali obojętni. Dlatego, choć u podstaw stoi praca kobiet, aktorki – autorki – i reżyserki, to jednak i panowie dołożyli swoją cegiełkę. Dzięki temu projekt DRUGA stał się wszechstronny, pojemny,  otwarty.

Z recenzji:

Jestem pod wrażeniem i niesamowitej gry aktorskiej Katarzyny Traczyńskiej i oczywiście talentu Agnieszki Lis , na podstawie której tekstu powstał monodram w reżyserii Anny Sandowicz. I to jaki!! Pełen ekspresji, niesamowitych emocji i tak bardzo realny. Brawo!

zaczytanapodrozniczka.blogspot.com

Autorka: Agnieszka Lis
Wykonanie: Katarzyna Traczyńska
Reżyseria: Anna Sandowicz
Muzyka: Marek Jakubowicz
Choreografia: Michał Wierzbowski

Plakat: Asya Burtseva
Zdjęcie do plakatu: Eligiusz Baranowski
Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Premiera 13 października 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa
#scenainicjatyw

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. Kacper Mucha

ŚWINIA | dramat

20 marca, 19.00

Akcja spektaklu rozgrywa się w latach 90. ubiegłego wieku. Prokurator Lucyna Nowak przychodzi do sędziego Marka Kowalskiego porozmawiać o toczącej się sprawie kobiety, oskarżonej o morderstwo 8 mężczyzn. Czy wspólna przeszłość będzie miała wpływ na postępowanie? Czy Marek wyda wyrok najwyższej kary dla oskarżonej? 

"Świnia" to sztuka, która porusza ważne kwestie moralności, etyki wyboru i podkreśla, że za systemem zawsze stoją ludzie i ich osobiste doświadczenia.

Z recenzji:

Bardzo dobry spektakl, aż boję się zdradzić o co chodzi, bo warto by każdy zobaczył i ocenił we własnym sumieniu kto jest tą tytułową świnią. 

Wartka akcja, spektakl bardzo dobrze zagrany. Swoisty koncert pary aktorów; przyciąganie i odpychanie się w zależności od rozwoju sytuacji; sprzedać się czy może nie, uwzględnić wszystkie za i przeciw, uniewinnić czy skazać? 

MaGa notatnikkulturalny.blogspot.com

Opinie widzów:

Intrygująca fabuła, która wciąga już od pierwszych minut, napięcie, które czuć w powietrzu, piękna scenografia i kostiumy sprawiają, że nie będziecie mogli oderwać wzroku od sceny.

Martyna, facebook

Historia jest intrygująca, postacie wielowymiarowe, a kostiumy i scenografia idealnie wpisane w epokę.

Magda, facebook

Emocje i mimika na twarzach aktorów - do dziś jestem poruszona i zachwycona.

Monika, facebook

Obsada:

Aleksandra Kowalczyk - prokurator Lucyna Nowak
Bartosz Goździkowski - sędzia Marek Kowalski

Kostiumy: Agnieszka Zadworna
Scenografia: Sylwester Biraga
Plakat: Michalina Kowalczyk
Zdjęcia: Kacper Mucha
Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

#scenainicjatyw

Premiera 12 maja 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 15+

fot. Karpati&Zarewicz

PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH | dramat

23 marca, 19.00

Gdzieś po drugiej stronie Garcin, Inez i Stellę skazano na bycie razem na wieczność. Nie mają szczoteczki do zębów, nie mają łóżka, nie mają lustra, mają tylko siebie i doskonale wyuczoną grę pozorów. Z łatwością okłamują innych, okłamują siebie, a cena jest wysoka. W tym niezwykłym trójkącie przy drzwiach zamkniętych wychodzą na światło dzienne najmroczniejsze sekrety ich życia. Podstęp, intryga, manipulacja, agresja, brutalność, namiętność, uległość przyjemności, zabijanie dzieci. Gra w asertywność oraz walka o przewagę nad pozostałymi jest jedynym wyjściem z sytuacji. Kto stanie się katem, a kto ofiarą? I czy ofiara może być równocześnie katem? 

PRZY DRZWIACH ZAMKNIĘTYCH to dramat, który na polskich scenach wystawiany był niezwykle rzadko. Sylwester Biraga na nowo odczytuje napisany w 1944 roku tekst autorstwa Jeana Paula Sartra, poszukując przy tym odpowiedzi na pytanie czy rzeczywiście piekło to są inni? 

Jean Paul Sartre - powieściopisarz, dramaturg i filozof. Jeden z czołowych przedstawicieli egzystencjalizmu ateistycznego. Pod koniec życia odszedł jednak od tej filozofii rozwijając przy tym własną wersję socjologii marksistowskiej. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1964 roku, której przyjęcia odmówił. 

Autor: Jean Paul Sartre

Tłumaczenie: Jan Kott

Obsada:

Kelner - Michał Górczyński, Sylwester Biraga

Garcin - Joanna Górniak

Inez - Halina Chrobak

Stella - Katarzyna Łochowska

Reżyseria, scenografia: Sylwester Biraga

Muzyka: Michał Górczyński

Plakat: Marek Maciejczyk

Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński 

Licencja na wystawienie spektaklu została została udzielona przez ZAIKS.

Premiera 15 grudnia 2023

Czas trwania 90 minut | Kategoria wiekowa 15+

Źródło:

Materiał nadesłany