EN

3.09.2020, 12:55 Wersja do druku

Warszawa. Jutro premiera pierwszego odcinka „Muzeum skarbów” w Teatrze Baj

Teatr Baj zaprasza na prapremierę pierwszego odcinka spektaklu „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel przygotowanego w formie filmowej. Emisja odbędzie się 4 września o godz. 10.00 na stronie Teatru Baj i na Facebooku. 

mat. teatru

„Muzeum skarbów” to spektakl przygotowany w wersji filmowej i prezentowany najpierw w formie siedmiu krótkich (około 10-minutowych) odcinków, a później jako pełnoprawna premiera teatralna inspirowana tradycją Teatru Telewizji i Ninateki. 

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w jeszcze nieznanym świecie. Niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając Archiwistce stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. Wyrusza więc w nietypową podróż odwiedzając różne bajki i ich bohaterów. Czy uda mu się dotrzeć do celu i uratować teatralne skarby?

Przedstawienie łączy w sobie najszlachetniejszą tradycję teatru lalkowego (zależało nam, żeby widzowie mogli podziwiać i rozpoznawać różne rodzaje lalek: pacynkę, marionetkę, maski, kukły) z profesjonalną produkcją filmową, nad którą czuwali doświadczeni twórcy. 

Pierwszy odcinek „Muzeum skarbów” zostanie wyemitowany 4 września o godz. 10.00 na stronie internetowej Teatru Baj teatrbaj.pl i na Facebooku - facebook.com. Kolejne odcinki będą ukazywały się raz w tygodniu, zawsze w piątek: 11 września, 18 września, 25 września, 2 października, 9 października, 16 października, aż do premiery całego spektaklu, która odbędzie się 23 i 24 października.

Odcinki nie znikną z naszej strony internetowej i będzie można obejrzeć je w dogodnym dla Państwa terminie po premierze. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do widzów od 4. roku życia.

„Muzeum skarbów” finansowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne