EN

19.08.2021, 11:45 Wersja do druku

Warszawa. "Grymazy Szatana" - performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem

Teatr WARSawy przygotował cykl wydarzeń w związku z nowym sezonem teatralnym. Jednym z nim będzie performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem. 4 września Przemysław Wojtaś, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału grafiki zaprasza na zdarzenie, w którym postara się pokazać wnętrze artysty przez światło, dźwięk i obraz. Wszystko odbędzie się na scenie, a widzowie staną się jego częścią.

fot. mat. teatru

"Grymazy Szatana" 

performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem

Przemysław Wojtaś, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału grafiki. Sztuka jest dla niego podróżą. Będąc malarzem stara się budować swoją artystyczną przestrzeń nie zamykając jej w jednej ramie. Jest także performerem, heppenerem i tworzy scenografie. Teatr, film, spektakl i ruch sceniczny towarzyszą mu od dzieciństwa. 

Wystawa "Grymazy Szatana", a raczej performatywny pokaz malarstwa inspirowanego teatrem jest zbiorem emocji. 

"Teatr to moja największa miłość, dlatego cały projekt odbędzie się w iście teatralnym charakterze. Zapraszam na zdarzenie, w którym postaram się pokazać wnętrze artysty przez światło, dźwięk i obraz. Wszystko odbędzie się na scenie, a widzowie staną się jego częścią" – Przemysław Wojtaś.

***

4 września, godz. 19.00

Teatr WARSawy

Rynek Nowego Miasta 5/7, Warszawa

WSTĘP WOLNY

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne