EN

30.11.2020, 13:27 Wersja do druku

Warszawa. Grudniowy afisz STUDIO teatrgalerii

Masz dosyć oglądania seriali? Brak pomysłu na świąteczny prezent? Chcesz wesprzeć polskich twórców teatru? Chcesz spędzić noc sylwestrową w teatrze? STUDIO teatrgaleria zaprasza na odsłonę spektakli repertuarowych online. Emisja już od 4 grudnia na vod.teatrSTUDIO.pl. 

mat. teatru

STUDIO teatrgaleria w listopadzie otworzyło własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl, na której będą transmitowane spektakle repertuarowe, koncerty muzyki klasycznej, archiwalne materiały teatru i spotkania edukacyjne. Od 4 grudnia na platformie sukcesywnie będą pojawiać się spektakle z repertuaru teatru.

 Mamy nadzieję, że dzięki vod.teatrSTUDIO.pl uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza stolicy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii do końca roku 2020.  Nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką – podkreśla Dyrektorka Artystyczna STUDIO teatrgalerii Natalia Korczakowska.

Do końca roku zobaczymy m.in.: minimalistyczny spektakl Anny Karasińskiej „Dobrze ci tego nie opowiem” (od 4 grudnia) wyprodukowany przez Komunę Warszawa dla STUDIO teatrgalerii, powstałą w koprodukcji z CalArts i teatrem REDCAT w Los Angeles „Metafizykę dwugłowego cielęcia” Stanisława Ignacego Witkiewicza, patrona teatru i w reżyserii Natalii Korczakowskiej z rewelacyjną Ewą Błaszczyk w roli matki (od 17 grudnia), mądry i czuły spektakl w reżyserii Anny Smolar „Koniec z Eddym” (od 25 grudnia) na podstawie bestsellerowej powieści Édouarda Louisa czy „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Sonią Roszczuk i Janem Peszkem w rolach głównych (31 grudnia). Rok 2021 STUDIO rozpocznie emisją monodramu Ireny Jun „Matka Makryna” (od 6 stycznia). 

Na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl można zobaczyć archiwalne  koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. Niepowtarzalna okazja aby ponownie usłyszeć Aleksandrę Kurzak, Szymona Komasę, Mary Komasę  czy Marcina Maseckiego. 29 listopada odbył się premierowy streaming na żywo trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego, pt. „OPUSY”, który również możemy zobaczyć w grudniu.

STUDIO teatrgaleria kontynuuje swoje warsztaty edukacyjne online: „Młodzi kontra dramat” i  „Duch w maszynie. Zrozumieć media. Przedłużenia człowieka.” Edit Kaldor w ramach projektu OPEN STUDIOS. Program został zainicjowany w marcu 2020 r. w kontekście ogłoszonej pandemii i lockdown’u przez Natalię Korczakowską i Annę Lewanowicz, u którego podstaw leżą wirtualne pracownie artystów zaproszonych do współpracy ze STUDIO teatrgalerią. 

Do zobaczenia na vod.teatrstudio.pl

STUDIO teatrgaleria  to jedna z najważniejszych eksperymentalnych scen w Polsce. W kwietniu 2016 roku kierownictwo artystyczne teatru objęła reżyserka Natalia Korczakowska, a galerii ‒ krytyczka i historyczka sztuki Dorota Jarecka; od 2019 roku na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego wspiera je teatrolog i kurator Tomasz Plata. W sezonie 2020/2021 odbyły się trzy premiery: „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (15 sierpnia 2020 r.), „Monstera” w reżyserii Marty Ziółek (9 października 2020 r.), „Koniec z Eddym” w reżyserii Anny Smolar (24 października 2020 r.). W marcu 2021 planowana jest premiera spektaklu w reżyserii Natalii Korczakowskiej na podstawie  „Kraksy” Jamesa Ballarda.

STUDIO teatrgaleria

Plac Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej), Warszawa

teatrstudio.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne