EN
13.10.2022, 08:15 Wersja do druku

Warszawa. Gala wręczenia Nagród „Teatru“

26 października o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbędzie się uroczyste wręczenie nagród miesięcznika „Teatr” za sezon 2021/2022. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku i kanale YouTube IT.

fot. mat. organizatora

Prestiżowe nagrody redakcji „Teatru” przyznawane są od lat. Nagroda im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie istnieje od 1976 roku, Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepsze kreacje aktorskie ustanowiono w 1984 roku. Jury w składzie Jacek Cieślak, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Jacek Kopciński (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret i Jacek Wakar wyłoniło laureatki i laureata za sezon teatralny 2021/2022:

Anna Augustynowicz za reżyserię Odlotu

na podstawie sztuki Zenona Fajfera w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

Dominika Bednarczyk za rolę Konrada

Dziadach na podstawie dramatu Adama Mickiewicza w reżyserii Mai Kleczewskiej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Łukasz Lewandowski za rolę Ucznia/Jerzyka

Sztuce intonacji na podstawie dramatów Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Anny Wieczur w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy

W związku z jubileuszem sześćdziesięciolecia miesięcznika została powołana Nagroda Specjalna za całokształt osiągnięć. W tym roku postanowiono jej nie przyznawać, lecz podczas gali upamiętnić zmarłego w maju Jerzego Trelę.

ORGANIZATOR: Miesięcznik „Teatr”

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

Źródło:

Materiał własny