EN

22.09.2022, 15:16 Wersja do druku

Warszawa. Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym - w październiku

W weekend 14-16 października 2022 r. w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędzie się Forum Przyszłości Kultury. Tegoroczna edycja pod hasłem „Solidarność i troska” zgromadzi wielu praktyków kultury, autorytety, naukowców, aktywistów i widzów. Spotkania, debaty, spektakle, targi, dyskusje i warsztaty będą poświęcone takim zagadnieniom, jak: rozwój kultury, aktywizm, ekologia, migracje, prawa człowieka, mniejszości i potrzeba odbudowy wspólnoty.

fot. mat. teatru

Forum rozpocznie wykład inauguracyjny profesora Andrzeja Ledera. Porozmawiamy o geopolityce, kulturze zaangażowanej, nowym projekcie dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz instytucji kultury XXI wieku. Pokażemy oddolną organizację obywatelek i obywateli, którzy zdali egzamin tam, gdzie zawiodły odgórne mechanizmy pomocy. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz (była kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich) poprowadzi debatę pt. „Gdzie jest państwo?”, m.in. z udziałem Igora Tulei i Róży Rzeplińskiej. Będziemy też mówić o klimacie i politycznych konsekwencjach jego zmian. Przybliżymy działania Grupy Granica. Osobne spotkanie poświęcimy artystom z Ukrainy, którzy w panelu koordynowanym przez Jam Factory Art Center ze Lwowa opowiedzą o tym, jak artyści i ludzie kultury działają na wojnie. Porozmawiamy także o wypaleniu młodych aktywistów oraz „deformie” edukacji, a na koniec Katarzyna Kasia poprowadzi panel z udziałem polityków zajmujących się kulturą.

Szczegółowe informacje o Forum, rejestracji uczestnictwa i programie znajdą Państwo także na stronie internetowej: https://forumprzyszloscikultury.pl/2022/start

fot. Marianna Kulesza/mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany