25.03.2021, 17:01 Wersja do druku

Warszawa. Forum Przyszłości Kultury 2021 pod hasłem "Solidarność i troska"- 26-28 marca

mat. organizatora

Pod hasłem "Solidarność i troska" w dniach 26-28 marca odbędzie się tegoroczne, organizowane przez Teatr Powszechny w Warszawie, Forum Przyszłości Kultury. Z powodu pandemicznych ograniczeń spotkania i debaty będą transmitowane na Facebooku FPK.

Forum Przyszłości Kultury to organizowany przez Teatr Powszechny w Warszawie od 2017 r. cykl debat, spotkań i wydarzeń artystycznych. Celem organizatorów Forum jest stworzenie "przestrzeni namysłu nad znaczeniem i perspektywami rozwoju kultury we współczesnej Polsce".

Organizatorzy wskazują, że program Forum jest "odpowiedzią na sytuację społeczną w Polsce, skupia się na wspieraniu i prezentowaniu nowych, utopijnych wizji". "Kulturę rozumiemy szeroko jako szereg czynników, które organizują całość naszego życia. Jesteśmy miejscem żywo reagującym na zmiany i nowe zjawiska, poddajemy je wnikliwej analizie" - napisano.

Na czas tegorocznego Forum zaproszono do współpracy kuratorskiej pięć aktywistek związanych z ruchami społecznymi: Justynę Samolińską, Zuzannę Karcz, Jankę Świerżewską, Amel Manę i Julię Strzemińską.

"Wspólnie zastanowimy się, jak budować alternatywne wobec państwa relacje społeczne, oparte na równości i współpracy. Jak walczyć z patriarchalną przemocą? Jak budować społeczeństwo oparte na solidarności i trosce? Jak reagować na problemy związane ze zmianami klimatycznymi? Zaprosiliśmy aktywistki i aktywistów, badaczy i badaczki oraz artystki i artystów, by omówić te wyzwania i poszukać możliwych rozwiązań" - napisano na stronie Forum.

Forum Przyszłości Kultury 2021 realizowane jest dzięki wsparciu Europejskiej Fundacji Kultury.

Szczegółowy program Forum można znaleźć pod adresem.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne