EN

26.07.2021, 15:21 Wersja do druku

Warszawa. Foremniak, Chabior, Żurawski w najnowszej superprodukcji Audioteki „Ostatnie pożegnanie”

„Ostatnie pożegnanie” to jedna z najbardziej wyczekiwanych superprodukcji Audioteki w ostatnim czasie. Czarny humor, przewrotność losu i ekscentryczne postaci to motywy przewodnie 8-odcinkowego audioserialu. „Ostatnie pożegnanie” to debiutancka produkcja autorki – Tatiany Zawrzykraj, która została wyreżyserowana przez Tymoteusza Kutza. W produkcji usłyszymy także Katarzynę Głogowską, Dariusza Starczewskiego czy Artura Dziurmana. Od 21 lipca audioserial jest dostępny w aplikacji Audioteka.

fot. mat. organizatora

Nowa superprodukcja utrzymana jest w humorystycznym tonie, który przypadnie do gustu wszystkim, dla których osobliwy żart to najlepsza forma rozrywki. „Ostatnie pożegnanie” to opowieść o rodzinnych perypetiach i niesnaskach, które często nasilają się i wybrzmiewają nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach. Bohaterowie najnowszej superprodukcji to niebanalne, barwne postacie, które skrywają wiele tajemnic, posiadają ugruntowane przekonania i nie boją się odważnie zabierać głos. „Ostatnie pożegnanie” to również opowieść pełna zagadkowych historii, które czasem skrzętnie ukrywane, ujawniają się niespodziewanie jak przysłowiowy „trup z szafy”.

Śmierć w atmosferze skandalu

W pierwszym odcinku słuchacze odkryją historię rodziny najpopularniejszego w Polsce pisarza powieści grozy, horrorów i thrillerów – Tomasza Grywczuka – który ginie w wypadku samochodowym. Po jego śmierci, w chwili przekroczenia nietuzinkowego zakładu pogrzebowego, w umysłach najbliższych pisarza rodzą się myśli, jak wykorzystać postać zmarłego, aby osiągnąć swoje prywatne cele.

”Tematyka pogrzebowa jest dla mnie bardzo wdzięczna, ponieważ śmierć uruchamia w nas wiele, często skrajnych, emocji. Spotkania rodzinne potrafią wywlec nasze najmroczniejsze cienie, a kiedy do gry wkracza spadek po denacie, cóż: wtedy potrafi zrobić się jeszcze goręcej. Zawsze bawią mnie też sytuacje, w których ktoś nie lubił danej osoby, a po śmierci traktuje ją niemal jak świętą, bo „o zmarłych nie mówi się źle”. Słuchacze będą mieli okazję odnaleźć te wszystkie postawy” - komentuje autorka scenariusza Tatiana Zawrzykraj i dodaje: - “Jeśli chodzi o polityczne tło opowieści, to nie musiałam daleko szukać. Polska scena polityczna każdego dnia dostarczała mi barwnych i absurdalnych inspiracji. Mam nadzieję, że wielu odbiorców „Ostatniego pożegnania” się zaśmieje, poznając bliżej bohaterów i ich motywacje. Nawet jeśli będzie to śmiech przez łzy.”

Jak potoczą się dalsze losy skłóconej rodziny? W jaki sposób jej ekscentryczni członkowie będą chcieli wykorzystać śmierć pisarza? I co do powiedzenia w tym całym zamieszaniu będą miały rządzące formacje polityczne i zbliżające się wybory?

Od 21 lipca superprodukcja jest dostępna w Audiotece. Wartka narracja, ironia słowna i nietuzinkowe postacie „Ostatniego pożegnania” przemówią do wszystkich osób, które cenią sobie gatunek czarnej komedii, a także groteskowy i odważny humor, odwołujący się do poetyki absurdu.

Pierwszy odcinek najnowszego audioserialu jest już dostępny w aplikacji Audioteki dla wszystkich słuchaczy. Kolejne odcinki, które będą się ukazywały co środę, będą dostępne dla subskrybentów Audioteka Klub.

Zapraszamy do odsłuchania premierowego odcinka “Ostatniego pożegnania” [link]

***

O Audioteka

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 12 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, francusku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy - “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne