EN

27.05.2024, 09:55 Wersja do druku

Warszawa. Dziś premiera książki „5000 wieczorów w Operze” Rudolfa Binga

NAZYWOWKINACH.PL zaprasza na premierę książki „5000 wieczorów w Operze” Rudolfa Binga w nowym, wzbogaconym wydaniu pod redakcją Jacka Marczyńskiego. Jest to wyjątkowa okazja, by odkryć kulisy najważniejszego teatru operowego na świecie, oczami legendarnego dyrektora Metropolitan Opera.

fot. mat. STUDIO teatrgalerii

Ta książka jest zaproszeniem czytelnika, by, zagłębiwszy się w jej lekturze, wszedł do najważniejszego teatru operowego na świecie, ale nie tam, gdzie zasiada publiczność, tylko do miejsc widzom niedostępnych — za kulisy, do pokoi oraz gabinetów tych, którzy w Metropolitan Opera występują, a przede wszystkim nią zarządzają (Jacek Marczyński).

Premiera i spotkanie promocyjne książki:

Data: 27 maja

Godzina: 19:00

Miejsce: Foyer STUDIO teatrgalerii

Wstęp wolny

Goście specjalni: prof. Ewa Łętowska, Jacek Marczyński, Roman Osadnik, Tomasz Pasternak

Prowadzenie: Katarzyna Sanocka

Podczas wieczoru odbędzie się kameralny koncert przygotowany przez Akademię Operową Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, w którym wystąpią:

Justyna Khil – sopran

Szymon Raczkowski – baryton

Rozalia Kierc – fortepian

O książce:

Rudolf Bing, z urodzenia Austriak, naturalizowany Brytyjczyk, kierował Metropolitan Opera w latach 1950—1972. Przeprowadził MET przez burzliwe zmiany, wprowadzając nowoczesne technologie i pierwszych Afroamerykanów na scenę operową. Jego korespondencja i wspomnienia zawarte w książce „5000 wieczorów w Operze” stanowią bezcenne świadectwo czasów przedinternetowych, pełnych wyzwań i dyplomatycznych negocjacji.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne