EN

24.05.2021, 13:10 Wersja do druku

Warszawa. Dzień Dziecka w Nowym Teatrze

W tegoroczny Dzień Dziecka Nowy Teatr oddaje głos młodym osobom i zaprasza do udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach: koncercie Młodej Orkiestry Nowego Teatru oraz spektaklu stworzonym przez pięcioro nastoletnich aktorek i aktorów.

fot. mat. teatru

Dom na Marsie

Koncert Młodej Orkiestry Nowego Teatru 

30 maja | 13.00

Plac Nowego Teatru

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Darmowe wejściówki dostępne:

1 pula dostępna online 29 maja od godziny 20.00 na bilety.nowyteatr.org

2 pula dostępna w kasie teatru 30 maja od godziny 11.00

Premierowy koncert z nowo powstałym materiałem muzycznym skomponowanym przez członków i członkinie Orkiestry. Inspiracją do napisania nowych piosenek była twórczość Stanisława Lema. Młodzi muzycy i muzyczki przez ostatnie parę miesięcy komponowali nowy repertuar, tworząc opowieść o dalekich podróżach na Marsa oraz chwilach codzienności szkolnej.

Repertuar premierowych utworów: „Dom na Marsie”, „Space food”, „Sztuczna inteligencja”, „Czarna Dziura”, „Lot”, „Maszynka do spełniania życzeń”

Skład Orkiestry: Tola Carbol, Amelia Dąbrowska, Julia Dąbrowska, Jan Glozak, Zosia Graj, Nikodem Górczyński, Eliza Krych, Julia Kwiatkowska, Hanna Maciejewska, Fela Olecka, Jan Pilch, Tola Szczycińska, Aniela Szczycińska, Marianna Wilska, Jan Wroniszewski, Beniamin Wysocki-Zadara

Kierownictwo muzyczne: Dagna Sadkowska i Sean Palmer

Kuratorka: Maria Wilska

Młoda Orkiestra Nowego Teatru to edukacyjna alternatywa dla wszystkich, którzy marzą o śpiewaniu i grze na instrumentach. To sposób na spędzanie czasu kreatywnie oraz szkolenie warsztatu wokalnego i muzycznego. Próby zespołu odbywają się raz w tygodniu. W repertuarze orkiestry znajdują się piosenki współczesnych kompozytorów (m. in. Jerzego Rogiewicza, Barbary Wrońskiej), utwory ze spektakli teatralnych oraz znane fragmenty muzyki filmowej.

Grupa Warszawska 

reż. Eglė Švedkauskaitė

29 maja | 17.00

30 maja | 17.00

Świetlica Nowego Teatru 

Wiek: 12+

Bilety: 35/25 zł

bilety.nowyteatr.org

Jak dorasta się w czasach kryzysu klimatycznego?

Kiedy ma się kilkanaście lat, świat jest drogą, która może zaprowadzić wszędzie – zbiorem nieskończonych potencjałów. A co jeśli ma się kilkanaście lat teraz i tutaj, a każda droga chowa się w ciemnościach potencjalnej katastrofy?

Choć nie znikają czyste i niezmącone cynizmem plany na przyszłość, młodzi ludzie dzisiaj borykają się z bezlitosną dychotomią świata, w którym przyszło im dorastać. Mierzą się z widmem kryzysu klimatycznego, codziennie odczuwają skutki polaryzacji polskiego społeczeństwa i zadają sobie hamletyczne pytania: działać albo nie działać? Czy mamy wobec świata jakieś powinności? Jak wierzyć dorosłym, skoro nie podołali oni zadaniu „pozostawiania świata lepszym miejscem dla swoich dzieci”? Jak cały czas znajdować w sobie nadzieję? W jaki sposób wobec tych okoliczności bezwstydnie przeżywać wibrującą i ciekawską młodość?

„Grupa warszawska” to spektakl stworzony przez pięcioro warszawskich nastolatków, którego powstawanie niespodziewanie zostało przerwane przez światową pandemię. Ignacy, Zuzia, Marianna, Staś i Karolina opowiadają sami o sobie; o pokoleniu pełnym młodych aktywistów, którzy są zmuszeni znajdować bohaterów w sobie. Z ich wypowiedzi wyłania się portret dzisiejszych nastolatków, którzy mierzą się nie tylko z własnym dorastaniem podczas późnego kapitalizmu, ale także z wachlarzem globalnych i lokalnych problemów.

Reżyseria: Eglė Švedkauskaitė

Dramaturgia: Michał Telega

Scenografia, kostiumy, wideo: Hanna Maciąg

Choreografia: Agnieszka Kryst

Obsada: Zuzanna Bojdecka, Stanisław Garapich, Karolina Laskowska, Marianna Wilska, Ignacy Zasadni

Muzyka użyta w spektaklu: Bartosz Dziadosz "The Land Unknown", Zamilska "The Message", Agnė Matulevičiūtė "Bulyon", Agnė Matulevičiūtė "Noch", La Femme "La Femme Resort", Arnas Danusas "Chibato", Planningtorock "Beluah Likes to Dance".

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne