EN

1.03.2022, 10:52 Wersja do druku

Warszawa. Druga odsłona Kina Tańca Online

3 marca o godz. 19.00 Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna Perform zapraszają na drugą w tym roku odsłonę Kina Tańca Online, wydarzenie w ramach Centralnej Sceny Tańca edycja 3. Tym razem, pod wspólnym hasłem „Światy ukryte” będziemy mieli możliwość przyjrzeć się różnorodnym reprezentacjom nadprzyrodzonej rzeczywistości. 

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Program drugiej odsłony tegorocznej edycji Kina Tańca Online oscyluje na pograniczu tradycji, wierzeń i mitów oraz transcendentalnych relacji człowieka z naturą. Taniec i muzyka, obraz i rytm w filmowym medium otwierają potencjał dla metaforycznej i emocjonalnej narracji, pozwalając znaleźć wyraz dla zjawisk, które nie dają się zamknąć w słowach.

Oprócz prezentacji samych filmów będzie można poznać ich twórców, którzy zgodzili się opowiedzieć o swojej pracy w krótkich wideo-zapowiedziach.

W 2022 roku cały program Kina Tańca Online, pod wspólnym hasłem „Inne światy”, eksploruje obszary kolizji i współistnienia nieprzystawalnych rzeczywistości.

W programie:

„Anul Nou", reż. Corina Andrian, Rumunia 2021

„Bhairava", reż. Marlene Millar, Kanada 2018

„Wake", reż. Katie Beard, Naomi Turner, Wielka Brytania 2020

„Ecce”, reż. Fu LE, Francja 2021

„Spectre", reż. Sebastien de Buyl, Belgia 2020

„Jilava", reż. John T. Williams, USA 2016

Jak obejrzeć program?

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. By obejrzeć filmy wystarczy dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca Online vol. 2 z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w wydarzeniu facebookowego profilu Mazowieckiego Instytutu Kultury w czwartek, 3 marca o godz. 19.00 i będzie dostępny aż do niedzieli 6 marca.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna Perform

Kurator: Regina Lissowska-Postaremczak

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne