EN
13.01.2022, 14:26 Wersja do druku

Warszawa. DRAMATOPISANIE – znamy zwycięskie eksplikacje

Kapituła II edycji programu DRAMATOPISANIE Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego wskazała dwie zwycięskie eksplikacje reżyserskie: z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Znamy zwycięskie eksplikacje reżyserskie II edycji programu DRAMATOPISANIE. 11 stycznia podczas obrad Kapituła w składzie: Anna Augustynowicz, Małgorzata Bogajewska, Jarosław Cymerman, Jacek Kopciński (przewodniczący), Wawrzyniec Kostrzewski po zapoznaniu się z eksplikacjami dramatopisarskimi nadesłanymi przez teatry wybrała dwie:

z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – “Grupa krwi” Anny Wakulik, reżyseria Agata Biziuk;

z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku – “Grupa krwi” Anny Wakulik, reżyseria Maciej Gorczyński.

Na realizację spektaklu w każdym z teatrów Instytut Teatralny przeznaczy 50 tys. zł brutto.

DRAMATOPISANIE to rozpoczęty w 2020 program służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej. Jego celem jest wspieranie najzdolniejszych polskich autorów sztuk współczesnych poprzez stworzenie im dogodnych warunków pracy, popularyzacja ich osiągnięć i upowszechnianie wiedzy o polskim dramacie współczesnym. Program ma doprowadzić do powstania, publikacji, opracowania i prapremierowej inscenizacji nowych tekstów dramatycznych o wysokich walorach artystycznych.

Organizatorem DRAMATOPISANIA jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał własny