Stowarzyszenie Pedagogów i Pedagożek Teatru zaprasza 26 maja o godz. 18.00 na Czytanki Feministyczne /// Feminizm i macierzyństwo.
Czytanki to połączenie warsztatu i dyskusji, kręgu i debaty!
Gościniami będą Agnieszka Graff i Ula Malko.
Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński i będzie opieka nad dziećmi (prosimy o informację, jeśli ktoś/ ktosia chce z niej skorzystać).
MACIERZYŃSTWO I FEMINIZM
Poniżej szczegóły i info o zapisach.
Spotkanie odbywa się w naszej siedzibie, w Szkole, przy ulicy Emilii Plater 31
26.05. CZYTANKI FEMINISTYCZNE: MACIERZYŃSTWO I FEMINIZM
Kim jest matka feministka?
Jakie stawia sobie pytania?
Czy więź z dzieckiem i świadomość wszystkich towarzyszących emocji da się połączyć z feministyczną świadomością?
Jak to robić?
Co jest trudne?
Jak wychować feministki i feministów?
Te i wiele innych pytań, a także fragmenty książki Agnieszki Graff będą punkt wyjścia do warsztatu-rozmowy o łączeniu feminizmu i macierzyństwa.
Gościniami spotkania będą Agnieszka Graff i Ula Malko, a wszystkie uczestniczki będą zaproszone do wymiany doświadczeń, myśli, pomysłów.
Zapraszamy nie tylko osoby doświadczające macierzyństwa, ale wszystkich i wszystkie bez względu an wiek, status ekonomiczny, światopogląd, orientację seksualną, identyfikację.
ZAPISY: [email protected]
KIEDY?
26 maja (czwartek)
godz. 18-20.30
GDZIE?
Szkoła, oddolna instytucja kultury
ulica Emilii Plater 31
Warszawa
PROWADZENIE:
Dorota Ogrodzka - artystka społeczna, aktywistka, badaczka, pedagożka teatru. Feministka i matka
GOŚCINI:
Ula Malko - psycholożka, mediatorka, współzałożycielka ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce. Pracuje z rodzicami i rodzinami, sama jest matką dwóch chłop.aków. Uwielbia spacery ze swoja suką Gają, na Polach Mokotowskich
Agnieszka Graff – kulturoznawczyni, profesorka w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, matka nastolatka, partnerka swojej partnerki, opiekunka dwóch suczek, nauczycielka. Oprócz Matki feministki (KP, 2014) wydała m.in. Świat bez kobiet (nowe wydanie - Marginesy 2021) i – wspólnie z Elżbietą Korolczuk – Kto się boi gender? Prawica, populizm i feministyczne strategie oporu (KP, 2021). Pisuje felietony do „Wysokich Obcasów”. Autorka polskiego przekładu Własnego pokoju Virginii Woolf. Można ją często spotkać w Parku Skaryszewskim.
Jeśli chcesz przyjść a masz szczególne potrzeby (językowe, komunikacyjne, mobilnościowe, inne - napisz do nas)!