EN

28.08.2021, 18:57 Wersja do druku

Warszawa. "Czytamy gdzie indziej" Studia Teatralnego Koło w pięciu teatrach

„Czytamy gdzie indziej” była niegdyś imprezą cykliczną, podczas której spacerowaliśmy po warszawskich dzielnicach: Ochocie, Saskiej Kępie, Powiślu czy Żoliborzu. Znakiem rozpoznawczym akcji stały się grupki znajomych, rodziny lub samotnie spacerujący miłośnicy dobrej książki zaglądający do nietypowych zakamarków miasta w poszukiwaniu literackiej przygody.

fot. mat. teatru

W tym roku Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło przyłączyło się do warszawskich obchodów jubileuszów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Julii Hartwig, Stanisława Lema, Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza. W lipcu zaprosiliśmy do odkrycia nieznanych, nieoczywistych i na co dzień niedostępnych przestrzeni Starego i Nowego Miasta.

Czytanie jubilatów i odkrywanie tajemniczych miejsc będziemy kontynuować podczas pięciu jesiennych poniedziałków (20, 27.09 i 4, 11 i 18.10). Tym razem zaprosimy czytelników i czytelniczki do odwiedzenia pięciu warszawskich teatrów i poznania ich z zupełnie innej perspektywy - nie sceny i widowni, lecz niedostępnych na co dzień kulis, korytarzy i teatralnych zakamarków, do których wprowadzą nas aktorzy i aktorki pracujący tam na co dzień.

Obudźmy wspólnie duchy teatrów i literaturę pięciorga wybitnych jubilatów!

Kurator czytań: Igor Gorzkowski
Organizatorzy: Staromiejski Dom Kultury i Studio Teatralne Koło
Partnerzy: Teatr Ochoty, Teatr Soho, Teatr Studio, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, Opera Narodowa

WSTĘP WOLNY!
Z uwagi na kameralny charakter spotkań i obostrzenia COVIDowe w czytaniach będzie mogło wziąć udział jednorazowo max 30 osób!

ZAPISY: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany