EN
17.05.2022, 16:46 Wersja do druku

Warszawa. „Czy powinniśmy wyjść ze strefy komfortu?” Trzecia odsłona cyklu „Głos z Offu” w OKO.

Głos z offu to teatralny cykl Ośrodka Kultury Ochoty promujący polski teatr niezależny. Przed nami kolejna odsłona — spektakl Comfort zone w wykonaniu Zespołu Art.51.

mat. organizatora

Inne aktualności

Jakub Kasprzak napisał kiedyś dla „nietakt!tu”, że nigdy nie ma pewności, „czy w jakiejś zapomnianej przez Boga i ludzi miejscowości, na jakimś strychu albo w jakiejś piwnicy ktoś nie urządza właśnie sceny, na której odbywają się cuda. Nigdy nie będziemy mieć pewności. To stanowi zresztą o uroku offu”.

Spektaklem „Comfort zone” Zespołu Art.51 ze Zgierza zapraszamy na wizytę na jednym z takich teatralnych strychów. Członkinie kolektywu tworzą błyskotliwe zestawienia – wprost z egzotycznego kurortu na plażach Bodrum wpadamy w homogenizowaną papkę internetu, a zastępczy zespół Münchhausena staje się metaforą współczesnych relacji władzy. I choć nie wybieramy niebieskiej tabletki, to nieustannie sączymy przez słomkę płyn w tym kolorze.

Zespołowa reżyseria Agaty Drewnicz-Kaczmarek, Anny Perek-Kowalskiej i Anny Rogali wodzi widza za nos i mnoży punkty widzenia, odwracając z nagła dopiero co oswojone sytuacje sceniczne. „Comfort zone” to wyczucie tempa, czysta forma i bezpretensjonalność, która od lat stanowi markę tego teatru.

Gramy 28 maja 2022 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej OKO, ul. Radomska 13/21.
Bilety na spektakl dostępne w kasie Ośrodka oraz w serwisie biletyna.pl.

GŁOS Z OFFU
Cykl „Głos z offu” powstał z niedostatku wśród nadmiaru. Warszawa to miasto obfite w inscenizacje najnowszych dramatów, podążające za światowymi trendami premiery, sztukę różnorodną pod względem dyscyplin, estetyk i treści. Czego więc jeszcze szukamy?
Marzymy o dzikim teatralnym off-roadzie, o doświadczaniu sztuki nietuzinkowej, eksperymentującej, poszukującej nowego języka i nowego widza, o wielkich wizjach, zrodzonych na nieraz bardzo małych scenach. Chcemy pokazać myślących, zdolnych i profesjonalnych artystów, których nazwiska nie zdobią wielkimi literami stołecznych słupów ogłoszeniowych. Usłyszcie głos z offu!

Kuratorka cyklu: Iwona Konecka.

Źródło:

Materiał nadesłany