EN

7.11.2022, 10:19 Wersja do druku

Warszawa. Czeski spektakl w Komunie Warszawa

Z okazji polskiego Dnia Niepodległości Komuna Warszawa prezentuje... czeski spektakl. „Present: Perfect” to przedstawienie Jana Mocka - jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego czeskiego teatru. Pokaz 11 listopada o godz. 19.00.

fot. mat. teatru

“Present: Perfect”, reż. Jan Mocek

11.11, g. 19.00, bilety 30/40 zł

kup bilet

Niewinna wycieczka do Muzeum Chwały Narodowej staje się okazją do kwestionowania roli Bohaterów. Jan Mocek w swoim spektaklu konfrontuje widzów z nie zawsze chlubnymi momentami pamięci o Tomášu Masaryku – pierwszym i najdłużej urzędującym prezydencie, nazywany ojcem niepodległej Czechosłowacji, czy Vaclavie Havlu – przywódcy aksamitnej rewolucji 1989 roku. Jednak czeskie poczucie dystansu oraz konceptualna formuła pracy reżysera czyni “Present: Perfect” uniwersalną opowieścią o niejednoznaczności narracji historycznych.

Komuna Warszawa pozazdrościła czeskiej publiczności świeżego, nieromantycznego i przyjemnego w oglądaniu spektaklu, co nie jest oczywiste w polskiej tradycji teatralnej.

Jan Mocek jest twórcą teatralnym i artystą wizualnym mieszkającym w Pradze. W swoich spektaklach miesza elementy popkultury, polityki i osobistego doświadczenia, aby mówić o czasach, w których żyjemy. Jednocześnie oferuje swoim widzom emocjonalnie nastrojowe i silnie zmysłowe doświadczenie.

Koncepcja, reżyseria, scenografia: Jan Mocek

Występują: Irina Andreeva, Tinka Avramova

Artyści współpracujący: Rina Andreeva, Tinka Avramova, Táňa Švehlová

Dźwięk: Matouš Hekela

Światło: Václav Hruška

Produkcja: Táňa Švehlová

Przy wsparciu/podziękowania: Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej, Państwowy Fundusz Kultury, Fundacja Život Umělce, SixHouses z.s., Czeskie Centrum w Warszawie

Działalność Teatru Komuna Warszawa wspierana jest przez m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne