EN

10.05.2021, 17:39 Wersja do druku

Warszawa. Czerwiec w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

"Cardillac" / fot. Krzysztof Bieliński / mat. Archiwum Artystycznego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Cieszymy się, że już 29 maja 2021 będziemy mogli zaprosić Państwa do Teatru Wielkiego. Czekają nas aż dwa nowe tytuły. Ruszamy ze sprzedażą biletów na czerwiec

Bilety na spektakle i wydarzenia edukacyjne w czerwcu będą dostępne już od wtorku 11 maja od godz. 11.00 na butik.teatrwielki.pl oraz w kasach Teatru Wielkiego. Sprawdź repertuar na czerwiec.

Wydarzenia czerwca: premiera baletu Mayerling oraz opera Cardillac na zakończenie sezonu

Czekają nas aż dwa nowe tytuły. O przeniesionej na 4 czerwca premierze baletu Mayerling w choreografii słynnego Kennetha MacMillana z muzyką Ferenca Liszta informowaliśmy Państwa wcześniej. Kolejne spektakle: 5, 6, 8, 9 i 10 czerwca. Przed premierą baletu, 2 czerwca o godz. 20.00, zapraszamy na koncert Preludium premierowe: Pielgrzym z Węgier i Włoch. Utwory Ferenca Liszta wykona pianista Piotr Alexewicz.

Sezon 2020/21 zakończymy długo wyczekiwaną przez publiczność operą Cardillac Paula Hindemitha w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Na ten spektakl zaprosimy Państwa 25, 27 i 29 czerwca. Dyryguje Tim Murray, w partii tytułowej usłyszymy znakomitego bas-barytona Tomasza Koniecznego.

Informujemy również, że premiera opery Fidelio Beethovena zaplanowana na czerwiec została odwołana.

Wydarzenia do 28 maja odwołane

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów odwołujemy wydarzenia zaplanowane w repertuarze do 28 maja, za wyjątkiem Warsztatów przy wystawie Jana Cybisa (15 maja).

W maju zapraszamy na dwa wydarzenia edukacyjne: Rodzinne zabawy w Wielkim (29 maja) oraz Spotkania z Muzalindą (30 maja).

Jednocześnie przypominamy, że od 4 maja otwarte dla zwiedzających są: Galeria Opera (wystawa malarstwa Jana Cybisa) oraz Muzeum Teatralne (wystawa w Foyer dolnym Teatru Wielkiego: Tango. Opera, teatr, kabaret). Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o odwołanych wydarzeniach i możliwości zwrotu biletów

Źródło:

Materiał nadesłany