EN
13.10.2021, 09:00 Wersja do druku

Warszawa. Czekając na nowe, ważne spektakle. Trwa konkurs TEATROTEKI

Tylko do 15 października można nadsyłać dramaty do konkursu TEATROTEKI, organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.

fot. mat. organizatora

TEATROTEKA to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach współczesnej dramaturgii, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. W latach 2013-2020 w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych powstało 50 oryginalnych realizacji TEATROTEKI. 

Organizatorzy konkursu oczekują utworów dramatycznych przeznaczonych do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego o czasie trwania między 40 a 60 minut (około 30-40 stron znormalizowanych, czcionka Courier lub Courier New, rozmiar 12).

Termin nadsyłania prac na konkurs (mail [email protected]<mailto:[email protected]) mija 15 października 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15 grudnia 2021 roku, a stosowny komunikat ukaże się na stronach internetowych WFDIF oraz ZAIKS-u.

Laureatom konkursu przyznane zostaną nagrody pieniężne: za I nagrodę - 16 tys. zł, za II nagrodę - 11 tys. zł, a za III - 8 tys. zł. Wręczone zostaną również trzy wyróżnienia po 5 tys. zł.

W jury zasiadają: Maciej Wojtyszko – przewodniczący, Małgorzata Semil-Jakubowicz, Michał Komar, Wawrzyniec Kostrzewski (ZAiKS), Zenon Butkiewicz, Krzysztof Domagalik, Andrzej Rychcik.

Tytuł oryginalny

Czekając na nowe, ważne spektakle

Źródło:

„Rzeczpospolita” online

Link do źródła

Autor:

Jacek Cieślak

Data publikacji oryginału:

12.10.2021 17:34

Wątki tematyczne