EN

9.08.2021, 14:13 Wersja do druku

Warszawa. Co się dzieje na polskiej scenie teatralnej? // Generation After 5. Showcase

Za niecały miesiąc rozpocznie się piąta edycja Generation After. Showcase prezentującego najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej przedstawicielom i programatorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z całego świata.

fot. mat. teatru

2-4 września 2021

Generation After. Showcase prezentuje najnowsze zjawiska polskiej sceny teatralnej przedstawicielom i programatorom najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.


Komuna/Warszawa x Nowy Teatr x Powszechny Theatre x STUDIO theatregallery x TR Warszawa


Prawdopodobnie wszystko może stać się tak znajome, że człowiek przestanie to dostrzegać. Jednak zmieniając głośność lub tempo, możemy nagle zmienić sytuację sytuację na tyle, że będzie możliwe ponowne doświadczenie otoczenia.

Ostatni okres postawił przed nami tak wiele pytań dotyczących sztuk performatywnych. Koronawirus opanował naszą przestrzeń, rozbijając tym samym nierozerwalnie związany z nią czas. Elementy, które uważaliśmy za istotę sztuk performatywnych, są w rzeczywistości pozytywnymi funkcjami pola. Ale bez wątpliwości nic się nie zmienia.

Mamy wątpliwości, więc mamy pomysły. I te pomysły idą w świat. Istota sztuk performatywnych zawsze może się zmienić w zależności od okoliczności. Dlatego daliśmy sobie czas na obserwację, przemyślenia i reorganizację. A teraz chcemy, żeby wątpliwości nie zniknęły. Rozerwać system na strzępy. Złamać go, uformować, ukształtować i zbudować na nowo, z tobą, osobiście.

Użyjmy samego spektaklu jako jego własnej mapy.
Spróbujmy zaobserwować jego nieustanny ruch.
Zróbmy to razem.
Off we go! Ruszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne