EN

20.12.2021, 14:58 Wersja do druku

Warszawa. "Cezary idzie na wojnę" w Sylwestra

Tuż przed nowym rokiem Komuna Warszawa zaprasza na przebojowy spektakl “Cezary idzie na wojnę”. Pokazy odbędą się 30 i 31 grudnia o godz. 19.00.

fot. Pat Mic

Spektakl objechał cały świat, wszędzie wzbudzając entuzjastyczne przyjęcie. Rewelacyjne wykonanie „Pieśni domowych” Stanisława Moniuszki i przesłanie obalające mury nietolerancji nagradzali owacjami na stojąco widzowie

w Nowym Jorku, Monachium i Santiago de Chile. Radosne i energetyczne przedstawienie Cezarego Tomaszewskiego to najlepsze, co możemy zobaczyć na koniec smutnego roku 2021. Jeśli coś może nam pomóc zapomnieć o covidowych lękach i szaleństwach polityków, to będzie to „Cezary idzie na wojnę”!

Biografia reżysera rozpisana na czterech aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym legendarna choreografia Niżyńskiego do „Popołudnia fauna” Debussy’ego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii. Przedstawienie zaliczane do najważniejszych teatralnych wydarzeń ostatnich lat, nagrodzone na festiwalu Boska Komedia przez międzynarodowe jury w kategorii Zespół.

W spektaklu występują:

Michał Dembiński jako Cezary Tomaszewski,

Oskar Malinowski jako Cezary Tomaszewski,

Bartosz Ostrowski jako Cezary Tomaszewski,

Łukasz Stawarczyk jako Cezary Tomaszewski,

Weronika Krówka jako Cezary Tomaszewski

Reżyseria: Cezary Tomaszewski

Współtwórcy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży), Antoni Grałek, Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Produkcja: Komuna Warszawa

Czas trwania: 50 minut

Bilety dostępne tutaj.

***

Szanowni Państwo! W trosce o Państwa bezpieczeństwo zapraszamy tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub mające aktualny test na covid-19 z negatywnym wynikiem, wykonany najpóźniej 48 godzin przed wydarzeniem.

Wydarzenia współfinansowane ze środków m.st. Warszawy - Scena Prezentacje oraz HUB Kultury KW

Źródło:

Materiał nadesłany