EN

29.05.2024, 15:15 Wersja do druku

Warszawa. Centralna Scena Tańca z Gosią Mielech

Czerwcowe Laboratoria ruchowe w oparciu o metodę Gaga/people poprowadzi Gosia Mielech, a muzyczną oprawę dżemu ruchowego zapewni wspaniała Kasia Tekielska. To ostatnie zajęcia w tej formule w 2024 roku.

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Gaga, czyli język ruchu opracowany przez legendarnego Ohada Naharina, to twórcza struktura, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmacnia świadomość ciała, poprawia elastyczność i pewność siebie, kładąc nacisk na doświadczanie przyjemności ruchu w przyjaznej atmosferze. Podczas zajęć wprowadzimy ruch i życie do każdej komórki w ciele, poruszymy zmysły podczas fantazyjnej podróży poprzez kreatywne wyzwania i zadania.

Wieńczący warsztaty dżem z muzyką na żywo ma charakter otwarty na różne style taneczne.

Program wieczoru: 
18.00 – 19.30  warsztat / lekcja Kontakt Improwizacji (zapisy)
19.40 – 21.30 dżem z muzyką na żywo (wstęp wolny)

9 CZERWCA (ND) 18.00-21.30 
wstęp na laboratoria jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują

zapisyhttps://forms.gle/5cEDo1VAycQXU8pE7 (od 3 czerwca) 

Warsztaty w szczególności polecamy osobom chcących zacząć przygodę z Kontakt Improwizacją. Prosimy o punktualność.

Dobra i bezpieczna praktyka dla wszystkich - zapoznaj się z zasadami dżemownia: https://drive.google.com/.../1DahC0PIVWjZTHt18Jt5xrU.../view

Uwaga! Jeśli nie możesz przyjść, odwołaj swój udział (e-mail: [email protected]) najpóźniej w sobotę, do godziny 12:00 w południe, by ktoś inny mógł skorzystać z twojego miejsca.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z nami: [email protected]

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle Miss LibertyFearLessSababaNILREBAnonymous, I’mperfect, które prezentuje w Polsce i na świecie. Twórczyni spektakli m.in. dla Emergence Dance Company (UK) i Olsztyńskiego Teatru Tańca. Współpracowała m.in. z Ohadem Naharin, Uri Ivgi & Johanem Grebenem, Yossi Berg, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Katarzyna Tekielska – absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje. Brała udział w koncertach muzyki klasycznej i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów Po-łączeni, Fundacja Sztuka Ciała) inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie łączy się z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V
kuratorki: Klara Łucznik
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
współfinansowanie: miasto st. Warszawa

CENTRALNA SCENA TAŃCA | CST - Laboratoria ruchowe, V edycja 2024
Gosia Mielech, Kasia Tekielska

9 czerwca (niedziela), 18.00-21.30
wydarzenie bezpłatne, na warsztaty obowiązują zapisy

warsztaty i dżem dla osób pełnoletnich, osoby od 16 roku życia mogą uczestniczyć w laboratoriach w towarzystwie osoby pełnoletniej

Mazowiecki Instytut Kultury | Warszawa, ul. Elektoralna 12

www.mik.waw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany