EN

15.09.2022, 14:24 Wersja do druku

Warszawa. Casting do musicalu „SIX” w Teatrze Syrena

Teatr Syrena ogłosił właśnie casting na odtwórczynie ról w musicalu „SIX”. Jego premierę na scenie przy ul. Litewskiej 3 wyreżyseruje Ewelina Adamska-Porczyk. Choć jest ona planowana na wrzesień przyszłego roku (otworzy sezon 2023/24), to casting i skompletowanie obsady odbędzie się już w październiku.

fot. proj. Bogna Michalik

"SIX" opowiada o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII, ten musical autorstwa Toby’ego Marlowa i Lucy Moss jest wielkim przebojem West Endu i Broadwayu, a najpopularniejsze piosenki ze spektaklu odsłuchano w serwisie Spotify ponad 50 mln razy!

- „SIX" to petarda, sensacja, przebój. Musical oddaje głos żonom króla Henryka VIII, a one, jak prawdziwe diwy pop, dają oszałamiający występ. To podręcznikowy przykład zamiany „history" w „herstory" – oddanie głosu kobietom - mówi dyrektor artystyczny Teatru Syrena i tłumacz musicalu Jacek Mikołajczyk. - Dlatego do reżyserii polskiej produkcji zaprosiliśmy Ewelinę Adamską-Porczyk, znakomitą choreografkę, wspaniałą artystkę. Jesteśmy pewni, że zarówno jej głos, głos historycznych postaci, jak i głos wszystkich kobiet wybrzmi donośnie w naszym spektaklu.

Ewelina Adamska-Porczyk jest tancerką, aktorką i choreografką, tworzy choreografie do musicali wystawianych w całej Polsce (w Syrenie opracowała ruch sceniczny w spektaklach „Rodzina Addamsów” oraz „Kapitan Żbik i żółty saturator").

- „SIX” to okazja do scenicznego spotkania wielu kultur, pokoleń, doświadczeń i umiejętności. To zaproszenie dla wszystkich kobiet – czekamy na Was z otwartym sercem i wielką ciekawością - mówi Adamska-Porczyk. - W ramach castingu poszukujemy aktorek obdarzonych charyzmą sceniczną, świetnie śpiewających i o dużych zdolnościach tanecznych. Zapraszamy artystki w różnym wieku, o różnej cielesności i pochodzeniu - podkreśla.

Pełna treść ogłoszenia castingowego znajduje się na stronie pod adresem: https://teatrsyrena.pl/casting-do-musicalu-six.html

Na zgłoszenia czekamy do 2 października. Musical „SIX" będzie prezentowany w porozumieniu z Concord Theatricals Ltd.

Źródło:

Materiał nadesłany