EN

5.06.2023, 09:02 Wersja do druku

Warszawa. Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje

Inne aktualności

Tomasz Lis udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wybitny aktor Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach opisuje kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca.

W materiale aktor, nie przebierając w słowach, twierdził m.in., że należy przy...ić  "tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom".

"Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam, wiesz, rozumienia, debaty, porozumienia. Nie, k***a! Przyp***ć. Faszystom trzeba przyp***ć, a nie dyskutować z nim" - mówi Seweryn. 

Lis szybko usunął wpis, ale nagranie krąży w sieci.

Jak się można było spodziewać, oburzeniem zareagowali na nie politycy PiS, m.in. były rzecznik Radosław Fogiel, który sparafrazował kwestię padającą w kontrowersyjnym wpisie zrównującym marsz 4 czerwca ze śmiercią więźniów w Auschwitz-Birkenau.

"On będzie na marszu... Chcesz iść pod takimi hasłami?" - pyta.

"Andrzej Seweryn to nie jest pierwszy z brzegu anonimowy internetowy hejter. To dyrektor prestiżowego teatru i osoba uchodząca w niektórych kręgach za autorytet moralny. Tymczasem zaprezentował się jako człowiek pełen nienawiści, posługujący się językiem nienawiści i agresji. Zachowanie Seweryna powinno zostać powszechnie potępione" - napisała Beata Szydło.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje

Źródło:

„Rzeczpospolita” online

Link do źródła

Autor:

amk

Data publikacji oryginału:

03.06.2023

Wątki tematyczne